-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kérlek, fejezd be a hülyeséget. Egyszer-kétszer talán vicces, de most ...2024. 11. 13, 12:05 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 12 kiegészítés: -A mai angolban a "kulcs" szó időben csak oda helyezhe...2024. 11. 13, 11:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: "..„ké” milyen meggondolásból jelentene 'eszközt', abba bele se merek gondolni....2024. 11. 13, 10:55 Szótekerészeti agybukfenc
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Metaforák helyett akkor mondd azt, hogy nt > nn. (Egyébként ezt se ...2024. 11. 13, 10:42 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 9 Gondolom félre értettél..: "....Csakhogy akkor a „keményebbé vált” volna" írt...2024. 11. 13, 10:06 Szótekerészeti agybukfenc
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Vád alá helyezte hétfőn egy vizsgálóbíró a francia kémelhárítási főnököt a Le Monde újságíróinak megfigyelési ügyében.
Bernard Squarcinit, a belső hírszerzés (DCRI) vezetőjét az újságírók forrásvédelmére vonatkozó törvény megszegésével, valamint illegális adatgyűjtéssel és hivatali titokkal való visszaéléssel vádolják – közölte a kémelhárító főnök meghallgatása után ügyvédje, Patrick Maisonneuve. Hozzátette: ügyfelének nem áll szándékában lemondani.
A mértékadó liberális újság egy évvel ezelőtt azzal vádolta meg címlapján a francia elnöki hivatalt, hogy a titkosszolgálati szerveket használta fel a lap informátorainak azonosítására a Nicolas Sarkozy hivatalban lévő államfőt is érintő állítólagos adócsalási és illegális pártfinanszírozási botrányban, a Bettencourt-ügyben. Az Elysée akkor nyomban cáfolt, a Le Monde feljelentést tett ismeretlen tettes ellen.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Az előzetes eljárás során a rendőrség elismerte, hogy az ügyben eljáró Nanterre-i főügyész utasítására megszerezték az érintett újságírók mobiltelefonjainak híváslistáit annak érdekében, hogy kiderüljön: ki szivárogtatta ki az ügyben elrendelt kihallgatások jegyzőkönyveit a lapnak.
A rendőrség központi vezetőjét, Frédéric Péchenard-t a közeljövőben hallgatja meg az ügyben Sylvie Zimmermann vizsgálóbíró, aki azt kívánja kideríteni: mi volt pontosan a két rendőri vezető szerepe a 2010 nyarán titkosszolgálati eszközökkel folytatott megfigyelésben.
A vizsgálóbíró szeptemberben jelezte, hogy beidézi az államfőhöz közelálló Nanterre-i főügyészt, Philippe Courroye-t is, amelyből elemzők arra következtettek, hogy ellene is eljárás indulhat. A meghallgatást azonban október elején eljárási szabályokra hivatkozva meghatározatlan időre elhalasztották.
A L,Oréal kozmetikai birodalom örököse, Liliane Bettencourt és lánya között évek óta jogi vita folyik Európa egyik legnagyobb vagyonáért. A bíróság egyébként hétfőn gyámság alá helyezte a 88 éves milliárdost.
A családi viszályban perdöntő, de illegális módon készült hangfelvételekből másfél évvel ezelőtt a francia sajtóban publikált részletek adócsalásra utaló információkat is tartalmaztak, amelyek ügyében akkor nyomozást rendelt el a Nanterre-i ügyészség. A családi viszály időközben államüggyé dagadt, ugyanis a 2007 és 2010 között az akkori pénzügyminiszternek és egyben a kormánypárt pénztárnokának, Eric Woerthnek a felesége kezelte a milliárdos vagyonának egy részét. Woerth utóbb távozni kényszerült a francia politikai életből.
A megfigyelési botrány akkor robbant ki, amikor 2010 szeptemberében házkutatást tartottak Bettencourt lakásában, s arról a Le Monde részletesen beszámolt, majd a milliárdos ügyvédje a nyomozás titkosságának megsértése miatt feljelentést tett. Courroye emiatt indított eljárást. A nemzetgyűlésben és a sajtóban ekkor hatalmas vita bontakozott ki arról, hogy egy miniszter védelmének érdekében elrendelhető-e titkosszolgálati eszközökkel történő megfigyelés.