-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kérlek, fejezd be a hülyeséget. Egyszer-kétszer talán vicces, de most ...2024. 11. 13, 12:05 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 12 kiegészítés: -A mai angolban a "kulcs" szó időben csak oda helyezhe...2024. 11. 13, 11:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: "..„ké” milyen meggondolásból jelentene 'eszközt', abba bele se merek gondolni....2024. 11. 13, 10:55 Szótekerészeti agybukfenc
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Metaforák helyett akkor mondd azt, hogy nt > nn. (Egyébként ezt se ...2024. 11. 13, 10:42 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 9 Gondolom félre értettél..: "....Csakhogy akkor a „keményebbé vált” volna" írt...2024. 11. 13, 10:06 Szótekerészeti agybukfenc
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Újabb mongol ösztöndíjas hallgatók érkezhetnek Magyarországra a két ország közötti oktatási, tudományos és kulturális együttműködésről szóló, három évre kötött megállapodás szerint, amelyet Réthelyi Miklós, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium (Nefmi) vezetője és Erdenechimeg Omboosuren, Mongólia budapesti nagykövete írt alá – közölte a tárca kultúráért felelős államtitkársága pénteken az MTI-vel.
A közlemény szerint Mongóliával először 1976-ban kötött a tárgyban kormányközi egyezményt Magyarország, és ezt a megállapodást három-négy évre szóló oktatási, tudományos és kulturális munkatervek egészítik ki. A két ország közötti együttműködés eredményeként eddig csaknem 300 mongol hallgató szerzett diplomát Magyarországon.
A tárca kitért arra, hogy a 2011-2014-es időszakra vonatkozó megállapodás alapján a magyar fél a korábbi évekhez hasonlóan öt ösztöndíjas hallgatót fogad alapképzésre vagy egységes, osztatlan képzésre, közülük két hallgató költségeit Magyarország, háromét pedig Mongólia fedezi.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
A mongol hallgatók közül a legjobb tanulmányi eredményt elért diák PhD-képzésen vehet részt, továbbá évente két, Magyarországon diplomázott mongol szakembernek hat hónapos továbbképzést kínálnak. Négy magyar diák három-öt hónapos mongóliai részképzésen vehet részt, négy magyar szakembernek pedig féléves külföldi továbbképzést biztosít a megállapodás – írta a minisztérium.
Mint hozzátette, a külföldi diákok felsőfokú képzésük megkezdése előtt egy évet a Balassi Intézetben töltenek, ahol elsajátítják a magyar nyelvet, illetve a választott tanulmányaikhoz szükséges előkészítő tárgyakat.
A tudományos együttműködés keretében a felek támogatják a két ország tudományos akadémiáinak és egyetemeinek együttműködését, valamint a Mongóliába irányuló kutatóexpedíciókat. A tárca közölte: Mongólia elkötelezett amellett, hogy Magyarország legyen a mongolisztika európai tudományos központja.
A tárca kiemelte: a megállapodás szorgalmazza a kulturális intézmények közötti közvetlen kapcsolatok kiépítését, művészek, műfordítók, kiállítási anyagok cseréjét, valamint a kulturális örökség védelmével kapcsolatos tapasztalatcserét. Ezért a felek kulturális szakembereinek a három évre összesen 21 nap cserekeretet biztosítanak, hogy részt vegyenek a másik fél államában tartandó rendezvényen, tárgyaláson, tanulmányúton – áll a közleményben.