-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kérlek, fejezd be a hülyeséget. Egyszer-kétszer talán vicces, de most ...2024. 11. 13, 12:05 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 12 kiegészítés: -A mai angolban a "kulcs" szó időben csak oda helyezhe...2024. 11. 13, 11:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: "..„ké” milyen meggondolásból jelentene 'eszközt', abba bele se merek gondolni....2024. 11. 13, 10:55 Szótekerészeti agybukfenc
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Metaforák helyett akkor mondd azt, hogy nt > nn. (Egyébként ezt se ...2024. 11. 13, 10:42 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 9 Gondolom félre értettél..: "....Csakhogy akkor a „keményebbé vált” volna" írt...2024. 11. 13, 10:06 Szótekerészeti agybukfenc
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Szalai Annamária szerint a médiatörvényt bírálók valójában nem magát a jogszabályt, hanem a médiaszabályozás tényét próbálták kritizálni, s az is jól látható tendencia volt, hogy összehangolt politikai támadásról van szó.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) és a Médiatanács elnöke csütörtökön Szentendrén, a Rákóczi Szövetség XXIII. nyári főiskolás táborában tartott előadásán ehhez azt is hozzátette: a kritikát az is felerősítette, hogy az év első felében Magyarország volt az EU soros elnöke.
A Médiatanács elnöke természetesnek nevezte, hogy a világon mindenütt megjelennek a politikai érdekek és ellenérdekek, ahol szóba kerül a média.
A médiatörvényt kritizálók nagy része viszont nem tájékozódott a jogszabályról, számos országban pedig zömében valótlan állítások jelentek meg, mielőtt a törvény szövegét megismerhették volna – mondta Szalai Annamária. Az NMHH elnöke bízik abban, hogy idővel bebizonyosodik majd, hogy „azok a vádak, amelyeket ész nélkül megfogalmaztak, nem valóságon alapulnak”.
A Médiatanács elnöke a magyarországi és határon túli magyar főiskolásoknak tartott előadásában tételesen is kitért a médiatörvényt ért bírálatokra. Szalai Annamária egyebek mellett cáfolta, hogy a hatóság a nyomtatott vagy az internetes sajtó kiegyensúlyozottságát vizsgálná vagy vizsgálhatná. Mint elmondta: a médiahatóság csak a televíziók és a rádiók kiegyensúlyozottságát ellenőrizheti, kizárólag kérelemre, és nem szabhat ki pénzbírságot, ha a médiaszolgáltató jogsértést követ el. Rámutatott, hogy ez a rendelkezés már az 1996-os első médiatörvénynek is része volt.
Szalai Annamária megismételte, hogy sem az internetes blogokat, sem a kommenteket nem vizsgálják. Az NMHH elnöke ugyanakkor ésszerűnek nevezte a bírságok felső határának emelését, mert a korábbi összegeknek nem volt visszatartó erejük.
A szankciók és büntetések kiszabására komoly kereteket szab az új médiatörvény – emelte ki Szalai Annamária, jelezve ugyanakkor, hogy a fokozatosság, arányosság és az egyenlő elbírálás elvének betartása a hatóságra nézve is kötelező.
Az NMHH elnöke visszautasította azokat a kritikákat, amelyek szerint a médiatörvényben „gumiszabályok”, vagyis többféleképpen értelmezhető fogalmak lennének. Szalai Annamária azt is hangsúlyozta, hogy az NMHH elnökének rendeletalkotási joga kizárólag kizárólag a hírközlés területére vonatkozik. Példaként említette a mobilszolgáltatók díjainak rendeleti úton történő megállapítását.
Szalai Annamária előadásában arra is kitért, hogy a közmédia rendszere megérett a változásra, s ennek jele, hogy megszűnnek a párhuzamosságok, eltűnik a pazarlás és átláthatóvá válnak a folyamatok. A Médiatanács elnöke szerint nagyobb biztonságot jelent a közszolgálati televíziók, a rádió és a nemzeti hírügynökség számára, hogy a médiatörvény normatív támogatást ír elő, vagyis nem a kormánytól függ annak összege.
Az NMHH elnöke – mint mondta – bízik abban, hogy a közmédiumok pár év múlva talpra állnak, s ez azért is jelentős eredmény lehet, mert némelyik közmédium szinte felélte vagyonát, és a rendszerben az új vezetők érkezéséig összesen 15 milliárd forintos adósságot halmoztak fel.