-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kérlek, fejezd be a hülyeséget. Egyszer-kétszer talán vicces, de most ...2024. 11. 13, 12:05 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 12 kiegészítés: -A mai angolban a "kulcs" szó időben csak oda helyezhe...2024. 11. 13, 11:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: "..„ké” milyen meggondolásból jelentene 'eszközt', abba bele se merek gondolni....2024. 11. 13, 10:55 Szótekerészeti agybukfenc
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Metaforák helyett akkor mondd azt, hogy nt > nn. (Egyébként ezt se ...2024. 11. 13, 10:42 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 9 Gondolom félre értettél..: "....Csakhogy akkor a „keményebbé vált” volna" írt...2024. 11. 13, 10:06 Szótekerészeti agybukfenc
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Guy Verhofstadt, az Európai Parlament (EP) liberális frakciójának vezetője csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta, reméli, hogy a magyar kormány „megfelelő módon” reagál az Európai Bizottságnak a magyar médiatörvénnyel kapcsolatos aggályaira, vagyis végrehajtja a Neelie Kroes médiaügyi biztos levelében javasolt változtatásokat.
Az EP liberális képviselőinek küldöttsége élén Magyarországra érkezett Verhofstadt találkozott Orbán Viktor miniszterelnökkel és a kormány tagjaival; a soros magyar elnökségi félév kulcsfontosságú célkitűzéseiről tárgyaltak, és napirenden volt a médiatörvény is.
A liberális politikus, korábbi belga miniszterelnök az MTI azon kérdésére, hogy Kroes asszony levelével lezárult-e az Európai Bizottság vizsgálódása, azt mondta: „ez a magyar kormány reakciójától függ, ez csak az első levél, amelyet továbbiak követhetnek”.
Verhofstadt világossá tette, hogy a médiatörvényt a magyar EU-elnökségi célkitűzésektől elkülönítve kell vizsgálni, „a prioritások nagyon fontosak, nem akarjuk ezeket a kérdéseket összekeverni”. Kifejtette, arról egyeztettek a magyar kormánnyal, hogyan tudnak a magyar elnökséggel a prioritások végrehajtásában együttműködni.
A belga politikus – aki már decemberben, a médiatörvény elfogadása után megfogalmazta bírálatát, januárban pedig meghallgatást kezdeményezett az EP-ben – kijelentette: az Európai Bizottság levele tartalmazza a médiatörvénnyel kapcsolatos aggodalmak többségét, felsorolja a legfontosabb problémákat.
Elmondta, hogy a médiakérdésekkel foglalkozó EU-biztos három ponton kifogásolta a törvényt. Kroes asszony aggályosnak találta, hogy minden médiaszolgáltatónak be kell jegyeztetnie magát, hogy a szabályozás túlságosan kiterjeszti a kiegyensúlyozott tájékoztatás kötelezettségét, azt elvárja minden médiumtól, végül, hogy a törvény más országokban létesített médiavállalkozásokra is vonatkozik.
A belga politikus azt mondta, ezek nem csak technikai jellegű kifogások. Megítélése szerint mindhárom pont az EU alapvető elveit érinti, az is, hogy minden médiaszolgáltatót regisztrációra köteleznek-e, hogy a kiegyensúlyozottságot számon kérik-e a média egészén, az internetes blogokon is, és ugyancsak tartalmi kérdés a törvény kiterjesztése a származási ország szerint.
Verhofstadt az MTI kérdésére válaszolva úgy fogalmazott: ha a magyar kormány a szűkre szabott, kéthetes határidőn belül pozitívan reagál az Európai Bizottság levelére, akkor a bírálatok javarészt meg fognak szűnni.
Neelie Kroes EU-biztos az uniós végrehajtó testület nevében múlt pénteken küldött a magyar kormánynak levelet azon aggályokkal, hogy a médiatörvény több ponton nem felel meg az uniós jognak, elősorban a média- és audiovizuális szolgáltatásokról szóló irányelvnek.
Verhofstadt a napokban nyilatkozatban üdvözölte, hogy az Európai Bizottság gyorsan lépett az ügyben. Leszögezte, ha az EU olyan alapértékeiről van szó, mint a média szabadsága, akkor nincs vesztegetni való idő, cselekedni kell. Egyúttal emlékeztetett: a liberálisok megítélése szerint az új magyar médiatörvény veszélyezteti a média szabadságát.
A belga politikus csütörtöki sajtótájékoztatóján elmondta: Orbán Viktor miniszterelnökkel és a kormány tagjaival a médiatörvényen kívül elsősorban az úgynevezett gazdasági kormányzásról egyeztetett. Szerinte ez, vagyis az EU-tagállamok gazdasági irányításának összehangolása a magyar elnökség legfőbb prioritása.
Azt mondta, hogy az EU-ban létezik monetáris unió, de nincsen gazdasági kormányzás. Az ezzel kapcsolatos javaslatcsomag szerinte nem kellően bátor, mert nincs benne automatikus szankciómechanizmus azon országok ellen, amelyek nem teljesítik a stabilitási követelményeket. „Ez az automatizmus nem szerepel a csomagban (...) bátrabb csomagra van szükség” – mondta Guy Verhofstadt, hozzátéve, reméli, hogy a magyar elnökség meg tudja győzni az Európai Bizottság tagjait arról, hogy ebben az irányban előre kell lépni.