-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: "Jó esetben matematikailag alátámasztható sokféle tudományág." --> ...2025. 07. 04, 23:11 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: A válaszokat a jelenlegi tudásunk alapján próbáljuk keresni. Nem a jöv...2025. 07. 04, 09:02 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: A matematika terektől, időszakoktól, kultúráktól csak annyiban függ, ho...2025. 07. 04, 08:20 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: "Úgy gondolom, hogy a matematikában működő, csak darabszámra építő "va...2025. 07. 03, 12:29 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Talán a mesterséges intelligencia alkalmas lesz felvállalni a bonyolult...2025. 07. 02, 09:29 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
„Apró” hiba a Wikipédián: hímnemű személyes névmással illették Herta Müller romániai születésű német írónőt, az irodalmi Nobel-díj idei díjazottját.
Nagy sietségükben hímnemű személyes névmással illették a Wikipédia online enciklopédia német írói Herta Müller romániai születésű német írónőt, az irodalmi Nobel-díj idei díjazottját.
A Nobel-díj kitüntetettjeinek csütörtök délutáni megnevezése után rögtön megújították a német Wikipédia írói a Herta Müllerre vonatkozó oldalt. A dologba csak egy apró hiba csúszott: az írónőre a nagy sietségben a "sie" nőnemű helyett az "er" hímnemű személyes névmással utaltak. A német nyelvben hímnemű, nőnemű és semleges nemű névmásokat különböztetnek meg.
Becsületükre legyen mondva, hogy a wikipédia.de üzemeltetőinek mindössze egy percre volt szükségük ahhoz, hogy észrevegyék a tévedést, és kiköszörüljék a csorbát.