-
Sándorné Szatmári: @szigetva: Bocs, de általánosságban beszélek a nyilvánosság kérdéséről, amit az említett e...2025. 03. 14, 09:37 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Ugyan nem tudom miről beszélsz, de ha nem vagy képes összerakni, hogy ...2025. 03. 12, 17:14 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: Most én is kijelentem, hogy ezután csak az engedélyemmel idézhetik forrásként amit ide az ...2025. 03. 12, 16:37 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: @cikk "Aki bővebben kíváncsi a kísérletekre, és további hasonlóságokra és különbségekre vá...2025. 03. 12, 16:20 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: @bm: Az említett Koko majom bírta nyilvánvalóan azokat a képességeket, amelyekről a majom ...2025. 03. 12, 16:01 Áttörés: beszélő majmok
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A túlzott anyagi fogyasztás helyett az egyéni, társadalmi és környezeti jólét növelésére kell törekedni, amelynek alapja a tudatos, megfontolt választás.
A Föld erőforrásainak tudatosabb felhasználását, fogyasztáscsökkentést és újrahasznosítást ösztönző program készült magyar középiskolásoknak a fenntarthatóságot szolgáló európai REdUSE program keretében, az ismeretterjesztő anyagot elsőként Budapesten, majd Veszprém megyében mutatják be a diákoknak.
Csökkentsd a fogyasztásod, hasznosíts újra, és teremts ezzel egy körforgást – így hangzik a kezdeményezés jelmondata, amellyel a magyar középiskolások a REdUSE (Reducing Resource Use for a Sustainable Europe – Az erőforrás-felhasználás csökkentése a fenntartható Európáért) program keretében találkozhatnak. A kampányt a Magyar Természetvédők Szövetsége és partnerszervezetei hívták életre abból a célból, hogy egy „erőforrás-tudatosabb” életmód kialakítására ösztönözzék a fiatalokat a fenntartható fejlődés érdekében – áll a szövetség MTI-hez eljuttatott csütörtöki közleményében.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
A szemléletformáló program egyik eleme a REdUSE – a kevesebb több című szórakoztató, ismeretterjesztő műsor iskoláról iskolára vándorolva konkrét példákon keresztül hívja fel a diákok figyelmét az európai, valamint a magyarországi erőforrás-felhasználási problémákra.
A kezdeményezés első eleme egy ismeretterjesztő film, amely az alumínium, a lítium és a gyapot előállításának, illetve a belőlük készített mindennapi termékek (például üdítős doboz, mobiltelefon-akkumulátor, pamutpóló) gyártásának és kereskedelmének konkrét példáit ismerteti meg a fiatalokkal annak érdekében, hogy áttekinthessék saját fogyasztásuk, erőforrás-felhasználásaik globális hatásait. A film nemcsak a negatív környezeti hatásokra tér ki, hanem szót ejt a szociális hatásokról, az emberi jogi problémákról, valamint a rossz munkakörülményekről is.
A filmet követően interaktív műsor keretében szakértő műsorvezetők gyakorlati tanácsokkal is hozzájárulnak a szemléletformálásához. A műsor egyik fő üzenete, hogy a túlzott anyagi fogyasztás helyett az egyéni, társadalmi és környezeti jólét növelésére kell törekedni, amelynek alapja a tudatos, megfontolt választás. A program többek között arra ösztönzi a tanulókat, hogy ne vásároljanak meg olyan termékeket, amelyekre nincs feltétlenül szükségük, valamint példákat is láthatnak arról, hogy bizonyos árukat hogyan lehet újra felhasználni vagy újrahasznosítani.
A mozifilm és a hozzá kapcsolódó interaktív műsor először Budapesten, a Hunfalvy János Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági és Kereskedelmi Szakközépiskolában, a Szent István Gimnáziumban és a Közgazdasági Politechnikum Gimnázium és Szakközépiskolában látható október 24-26. között, majd ezt követően Veszprém megyei iskolákba látogat el a program.