-
Sándorné Szatmári: @szigetva: Bocs, de általánosságban beszélek a nyilvánosság kérdéséről, amit az említett e...2025. 03. 14, 09:37 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Ugyan nem tudom miről beszélsz, de ha nem vagy képes összerakni, hogy ...2025. 03. 12, 17:14 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: Most én is kijelentem, hogy ezután csak az engedélyemmel idézhetik forrásként amit ide az ...2025. 03. 12, 16:37 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: @cikk "Aki bővebben kíváncsi a kísérletekre, és további hasonlóságokra és különbségekre vá...2025. 03. 12, 16:20 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: @bm: Az említett Koko majom bírta nyilvánvalóan azokat a képességeket, amelyekről a majom ...2025. 03. 12, 16:01 Áttörés: beszélő majmok
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Kőszeg posztumusz díszpolgári címet adományozott Ottlik Gézának, és egy sétányt is elneveztek az íróról. Nagyrészt a városban játszódik az író legjelentősebb regénye, az Iskola a határon.
Ottlik Gézáról, az Iskola a határon című regény szerzőjéről sétányt neveztek el Kőszegen a regényben is szereplő volt katonai alreáliskola előtt kedden. A Gyöngyös-patak partján húzódó sétányt a kőszegi városnapon avatták fel az Ottlik Géza születésének 100. évfordulója tiszteletére szervezett rendezvénysorozat részeként.
Wernitzer Júlia, a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgató-helyettese avatóbeszédében elmondta: Kőszeg, Gödöllő és Budapest, valamint a Petőfi Irodalmi Múzeum összefogásával a centenáriumi emlékév folyamán számtalan színvonalas rendezvénnyel emlékeztek meg Ottlik Gézáról és műveiről.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Egy kiállítás anyagát készítve az Ottlik-hagyatékban bukkantak rá arra a méretarányos térképszerű rajzra, amelyet az író valószínűleg saját kezűleg készített és amely a kőszegi katonai alreáliskolát és annak környékét örökítette meg, azt a patakparti terület is, amelyen a róla most elnevezett sétány húzódik – tette hozzá.
Az avatóünnepség után a volt katonai alreálban, a mai Nagy László gyógypedagógiai intézmény nagytermében ünnepi ülést tartott Kőszeg képviselő-testülete, ahol Ottlik Gézának posztumusz díszpolgári címet adományoztak. Az erről szóló oklevelet Wernitzer Júlia vette át, aki azt a múzeum gyűjteményébe helyezi azt.
A testületi ülés után Fűzfa Balázs irodalomtörténész előadásában arról szólt, hogy miért fontos Kőszeg számára Ottlik Géza öröksége. Mindenekelőtt azért, hogy a vesztes csatáinkat is meg tudjuk ünnepelni, mint az Iskola a határon hősei az időben Kőszegről, a térben Budáról Mohács felé hajózva – mondta.
Ottlik Géza kőszegi regényéből megtudható, hogy csakis az emberi méltóság kölcsönös tisztelete tehet bennünket boldoggá és önmagunk megőrzése által igazán szabaddá – tette hozzá az irodalomtörténész.