-
Sándorné Szatmári: @szigetva: Bocs, de általánosságban beszélek a nyilvánosság kérdéséről, amit az említett e...2025. 03. 14, 09:37 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Ugyan nem tudom miről beszélsz, de ha nem vagy képes összerakni, hogy ...2025. 03. 12, 17:14 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: Most én is kijelentem, hogy ezután csak az engedélyemmel idézhetik forrásként amit ide az ...2025. 03. 12, 16:37 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: @cikk "Aki bővebben kíváncsi a kísérletekre, és további hasonlóságokra és különbségekre vá...2025. 03. 12, 16:20 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: @bm: Az említett Koko majom bírta nyilvánvalóan azokat a képességeket, amelyekről a majom ...2025. 03. 12, 16:01 Áttörés: beszélő majmok
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A Londoni Egyetem (University of London) nemzetközi szekciója csatlakozik az Egyesült Államokban már működő és gyorsan terjedő online egyetemi projektekhez – írja a BBC.
A Londoni Egyetem mellett már Hong Kong-i és ausztrál egyetemek is bevezették a Coursera névre keresztelt platformot. Már több mint 30 egyetem kínál online kurzusokat, melyeken körülbelül 1,3 millió hallgató vesz részt.
A Coursera egy platformot ad az egyetemeknek, melyen keresztül online kurzusokat kínálhatnak díjmentesen a hallgatóknak. Már az első ciklusban több mint 200 kurzus található meg online.
A Londoni Egyetem nemzetközi programja ötféle tanegységet kínál majd a Courserán keresztül, melyek között lesz jog, pszichológia és programozás. Ez azt jelenti, hogy az intézmény úttörő lehet abban a tekintetben, hogy külsős diákoknak kínál képzést.
Jonathan Kydd, az egyetem dékánja azt mondta, reméli, hogy azok a hallgatók, akik az online kurzusokon részt veszenek, kedvet kapnak majd ahhoz, hogya hagyományos módon is beiratkozzanak.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
A Stanfordon megálmodott rendszerben lehetőségük nyílik a hallgatóknak arra, hogy online kövessék az órákat, de ezért egyelőre nem jár nekik diploma, bár történtek már lépések az akkreditáció érdekében, és hogy ellenőrzött legyen az online végzett munka.
Egy másik hasonló rendszerben, mely a Harvard és a MIT nevéhez fűződik, van egy megállapodás azzal kapcsolatban, hogy az online hallgatók beülhetnek ellenőrzött vizsgákra.
Az Egyesült Államokban egyre nagyobb az érdeklődés az internetes kurzusok fejlesztése iránt, nem utolsó sorban azért, mert megoldást jelenthet azok számára, akiknek vállalhatatlan költséget jelent a hagyományos egyetemre járás.
„Azt tűztük ki célul, hogy az oktatás mindenki számára elérhető legyen a világon, és már az is hihetetlen, hogy láthatjuk az ötletünket valóra válni” –mondta Daphne Koller, az egyik alapító.