-
Sándorné Szatmári: @nasspolya: (Hátha ennyi idő után még elolvasod..) -29-ben ezt írtad: ".... mi a pontos kü...2024. 11. 23, 12:47 A nyitás tárgya
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kétségtelen, hogy majd ha tudunk valamit a jelenleg ismertnél korábbi ...2024. 11. 22, 14:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 14 "..az állítólagos "ősnyelvről" azért könnyű bármit (és annak az ellenkezőjét...2024. 11. 22, 14:17 Szótekerészeti agybukfenc
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kérlek, fejezd be a hülyeséget. Egyszer-kétszer talán vicces, de most ...2024. 11. 13, 12:05 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 12 kiegészítés: -A mai angolban a "kulcs" szó időben csak oda helyezhe...2024. 11. 13, 11:33 Szótekerészeti agybukfenc
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Látszólag az Apple jobban ügyel a felhasználók biztonságára. Egy független vizsgálat azonban azt mutatta, hogy az Android mégis biztonságosabb.
Az okostelefon nagyon nagy üzlet; a különböző gyártók versengése egyre erősödik. A vásárlók számára az egyik legfontosabb szempont az okostelefonok közti választásban, hogy a rajta futó operációs rendszer mennyire biztonságos, mennyire képes a személyes adatok védelmére különböző rosszindulatú szoftverek ellen. A gyártóktól független összehasonlítás azonban erről még mind a mai napig nem született – írja a Science Daily cikke, amelyben egy az okostelefonok biztonságával foglalkozó friss kutatásról számolnak be.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Jin Han és munkatársai most végrehajtották az első szisztematikus összehasonlítást a két legnagyobb rivális, az Apple iOS-e és a Google Androidja között. A tanulmányból az derült ki, hogy a két óriásvállalat teljesen más megközelítést alkalmaz a biztonságot illetően.
Az Apple híres arról, hogy teljes mértékben kordában tartja, hogy az iOS-re milyen szoftverek íródnak – biztosítva ezzel a felhasználókat, hogy a letölthető alkalmazások biztonságosnak tekinthetők. Ugyanakkor előfordult már olyan is, hogy az iTuneson rosszindulatú szoftver jelent meg.
Az Android éppen az ellenkező stratégiát alkalmazza. Minden szoftvert széles körben elérhetővé tesz, és a felhasználókra bízza, hogy letöltik-e vagy sem. Az Android kritikusai éppen azzal szoktak érvelni, hogy a laikus, hozzá nem értő felhasználók kezébe adni egy ilyen döntést már önmagában biztonsági kockázatot jelent.
Han és munkatársai a két operációs rendszer összehasonlításakor 1300 olyan, széles körben használt applikációt vizsgáltak, amely mind iOS-en, mind pedig Androidon futnak. Ezek az alkalmazások – ilyen például a Facebook is – gyakran hozzáférhetnek a telefonon található privát információkhoz (telefonkönyv, kamera stb.).
Az összehasonlítás azt mutatta, hogy az iOS-es alkalmazások 73 százaléka fér hozzá titkos információkhoz; ez jóval több, mint amennyihez az androidos applikációk hozzáférnek. Ráadásul az iOS-es alkalmazások rendre hozzáférnek a olyan szenzitív információkhoz is, mint a telefonkönyvben található kapcsolatok. Úgy látszik tehát, hogy Android azáltal, hogy a felhasználók kezébe teszi a döntést egy-egy alkalmazás használatával kapcsolatosan, kevésbé „termel” olyan szoftvereket, amelyek hozzáférnek a felhasználók bizalmas információihoz. „Ez azonban nem jelenti azt, hogy az Apple a jövőben ne törekedne a biztonságosabb alkalmazások forgalmazására” – figyelmeztet Han.
Forrás