-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kérlek, fejezd be a hülyeséget. Egyszer-kétszer talán vicces, de most ...2024. 11. 13, 12:05 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 12 kiegészítés: -A mai angolban a "kulcs" szó időben csak oda helyezhe...2024. 11. 13, 11:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: "..„ké” milyen meggondolásból jelentene 'eszközt', abba bele se merek gondolni....2024. 11. 13, 10:55 Szótekerészeti agybukfenc
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Metaforák helyett akkor mondd azt, hogy nt > nn. (Egyébként ezt se ...2024. 11. 13, 10:42 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 9 Gondolom félre értettél..: "....Csakhogy akkor a „keményebbé vált” volna" írt...2024. 11. 13, 10:06 Szótekerészeti agybukfenc
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A brit királyi család nagyrészt Simon Lewisnak köszönheti hírnevének helyreállítását Diana hercegnő halála után. A tapasztalt szakember a jövőben a miniszterelnök, Gordon Brown csapatát erősíti majd – adta hírül a The Independent.
A „királyi PR-guruként” emlegetett Lewis júliustól kerül új köztisztviselői pozíciójába, ahol a meglévő kommunikációs igazgatót, Michael Ellamot váltja majd. Emellett hivatalos szóvivőként is fog ténykedni.
A hírt Gordon Brown a hivatalban lévő kommunikációs igazgató is megerősítette. „Közvetlenül az én helyemre kerül” – nyilatkozta Michael Ellam.
Hogy miért a hirtelen csere? A májusi képviselői költségtérítési botránytól meggyengült Gordon Brownnak kipróbált, tapasztalt és hiteles emberre van szüksége, hogy hatalmon tudjon maradni, hiszen nemrégiben bejelentette: nem mond le. Simon Lewis pedig – a Buckingham-palota kommunikációs titkáraként – csodát tett a királyi családdal, amikor Diana hercegnő tragikus halála megrázta a brit közvéleményt.
Kérdéses, hogy ez a húzás sikeres lesz-e. A távozó Ellam népszerű és megbecsült tagja Brown stábjának, az újságíróknak tartott megbeszéléseken pedig nyílt és szókimondó (nem pedig agresszív). Személyét az újságírók is becsülik: határozottan nyilvánít véleményt, ha a média nem megfelelően számol be a történtekről.
Lewis kommunikációs stratégiája egyelőre ismeretlen, de minden bizonnyal számos nyelvi és retorikai eszközzel rendelkezik ahhoz, hogy helyreállítsa a miniszterelnök megrépázott hírnevét. Elöljáróban azonban máris bírálta a Downing Street kommunikációját. Szerinte két gyengéje van: noha a köztisztviselők mindenáron megpróbálják védeni a kormányfőt, a politikai oldal túlságosan is a másik irányba ment el.
A kommunikációs igazgatói poszton történő nyári csere minden bizonnyal választ ad a kérdésre. Nem tudni, hogy Gordon Brown akkor hatalmon lesz-e még.