-
Sándorné Szatmári: @szigetva: Bocs, de általánosságban beszélek a nyilvánosság kérdéséről, amit az említett e...2025. 03. 14, 09:37 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Ugyan nem tudom miről beszélsz, de ha nem vagy képes összerakni, hogy ...2025. 03. 12, 17:14 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: Most én is kijelentem, hogy ezután csak az engedélyemmel idézhetik forrásként amit ide az ...2025. 03. 12, 16:37 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: @cikk "Aki bővebben kíváncsi a kísérletekre, és további hasonlóságokra és különbségekre vá...2025. 03. 12, 16:20 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: @bm: Az említett Koko majom bírta nyilvánvalóan azokat a képességeket, amelyekről a majom ...2025. 03. 12, 16:01 Áttörés: beszélő majmok
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A nyelvoktatást kiemelkedő sikerrel előmozdító öt projektet jutalmazott csütörtökön Európai Nyelvi Díjjal az Európai Bizottság.
A díjakat Andrula Vasziliu, az oktatásügyért, kultúráért, többnyelvűségért és ifjúságpolitikáért felelős európai uniós biztos nyújtotta át a projektek képviselőinek a ciprusi Limasszolban tartott Többnyelvűség Európában című konferencián. Ez a rendezvény csak egy a csaknem ötszáz olyan esemény közül, amelyet a Nyelvek Európai Napja alkalmából tartottak meg Európa-szerte.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
A díjra az úgynevezett egész életen át tartó tanulás uniós programban részt vevő 32 ország – a 27 EU-tagállam mellett Izland, Liechtenstein, Norvégia, Svájc és Törökország – terjeszthette fel legjobb nemzeti nyelvtanulási projektjét. Az Európai Parlament alelnöke, Miguel Ángel Martínez vezette, szakértőkből álló zsűri bírálta el a felterjesztett programokat, és választotta ki az európai jelentőség, illetve célcsoport nyelvi készségeinek javítása szempontjából legkiemelkedőbb ötöt.
Az EuroCatering Language Training program Belgium francia és flamand közössége számára született. A projekt a szállodai és éttermi ágazatban dolgozó tanulók, gyakornokok és alkalmazottak körében törekszik a beszélt nyelvi készségek fejlesztésére.
Az olasz CMC-E (Communicating in Multilingual Contexts Meets the Enterprises) hat európai nyelvet ölel fel – az angolt, a spanyolt, az olaszt, a lengyelt, a portugált és a szlovákot – a magas szintű szakmai nyelvhasználat előmozdítása céljából.
A Learning by Moving litván projekt kilenc nyelvre (litván, német, angol, spanyol, olasz, lengyel, román, török és máltai) terjed ki. Célcsoportja igen széles: diákok, nyugdíjasok, turisták, munkanélküliek, bevándorlók és dolgozók is részt vehetnek benne.
A norvég My Language – Your Language elsősorban az óvodás, általános- és középiskolás gyerekekhez szól.
A román EuroIntegrELP 14 európai nyelvet (angol, francia, német, ír, görög, spanyol, szlovák, horvát, olasz, litván, holland, lengyel, román, orosz) fed le, és az oktatásnak csaknem minden ágára kiterjed.