-
Sándorné Szatmári: @nasspolya: (Hátha ennyi idő után még elolvasod..) -29-ben ezt írtad: ".... mi a pontos kü...2024. 11. 23, 12:47 A nyitás tárgya
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kétségtelen, hogy majd ha tudunk valamit a jelenleg ismertnél korábbi ...2024. 11. 22, 14:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 14 "..az állítólagos "ősnyelvről" azért könnyű bármit (és annak az ellenkezőjét...2024. 11. 22, 14:17 Szótekerészeti agybukfenc
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kérlek, fejezd be a hülyeséget. Egyszer-kétszer talán vicces, de most ...2024. 11. 13, 12:05 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 12 kiegészítés: -A mai angolban a "kulcs" szó időben csak oda helyezhe...2024. 11. 13, 11:33 Szótekerészeti agybukfenc
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A cégek együttműködésének következő lépését jelentették be: a Bing kereső több új, a közösségi oldalra építő szolgáltatással bővült.
Az e heti hír sajátos fénybe állítja a Facebook támadását a Google ellen, és talán némi magyarázatot ad arra, hogy miért épp most érezték szükségesnek, hogy a velük ilyen megállapodást nem kötő Google „adathalászatát” kárhoztassák írja az IT café.
A Microsoft ugyanis a hétenn jelentette be, hogy mostantól még szorosabban működnek együtt a Facebookkal, mellyel 2009 októbere óta dolgoznak együtt, ugyanis a Bing keresőt jó pár olyan új funkcióval bővítették ki, melyek a közösségi oldal adatbázisára épülnek, és felhasználók számára időt és energiát takarítanak meg, illetve új lehetőségeket kínálnak. A hivatalos blog indoklása szerint azért indultak el ebbe az irányba, mivel nem tartják elegendőnek a tisztán algoritmusokra épülő találati listákat, ma már nagyon fontos lehet az is, ha az adott weboldalakról véleményt nyilvánító emberek döntései („collective IQ”) is befolyásolják a találatok rangsorát.
A hat új eszköz közül az egyik új megoldás az, hogy a találatoknál a Bing most már jelzi, hogy ha a facebookos ismerőseinknek az oldal tetszik, vagyis „lájkolta”. A keresési technológia is módosult emiatt egy kicsit, ugyanis a találati oldalon azok a linkek kerülnek előre, melyeket a barátok már kedvelnek.
Egy másik újdonság az, amikor nemcsak a baráti „lájkokat” nézi a kereső, hanem az idegeneket is: ha például egy újság weboldalára keresünk rá, akkor a főoldal linkje alatt megjelennek azok a cikkek is az oldalról, melyeknél a legtöbben kattintottak rá a „Tetszik” gombra.
Megoldották azt is, hogy ha például valamilyen árura keres rá a felhasználó, akkor az arról a márkáról szóló Facebook-vélemény is olvasható legyen közvetlenül a keresőben. Az is új lehetőség, hogy ha valaki tanácstalan egy vásárlási kérdésben, hogy hol és mit vegyen, akkor vásárlólistát készíthet a Bingben, majd ezt tanácskérés céljából megoszthatja a Facebookon.
Egy bizonyos fajta helyfüggő szolgáltatás is megjelenik, ugyanis ha egy településre keresünk rá, akkor a Bing megjeleníti azt is, hogy a Facebook adatai szerint mely ismerősünk él vagy élt ott a közelmúltban, és itt közvetlen linket is adnak az illető profiljához. A facebookos kapcsolatnak köszönhetően egyébként a személyre való rákeresésnél is az eddiginél több információt kap a felhasználó – feltéve, hogy a keresett személynek van profilja a közösségi oldalon.
Az új szolgáltatások akkor elérhetőek, ha a bejelentkezni kívánó felhasználó kiválasztja a Facebookhoz való kapcsolódás opciót (a Facebookra is be kell jelentkezni), ekkor megjelenik egy eszköztár, mellyel például a meglátogatott weboldalakat is lehet lájkolni.