-
Sándorné Szatmári: @nasspolya: (Hátha ennyi idő után még elolvasod..) -29-ben ezt írtad: ".... mi a pontos kü...2024. 11. 23, 12:47 A nyitás tárgya
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kétségtelen, hogy majd ha tudunk valamit a jelenleg ismertnél korábbi ...2024. 11. 22, 14:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 14 "..az állítólagos "ősnyelvről" azért könnyű bármit (és annak az ellenkezőjét...2024. 11. 22, 14:17 Szótekerészeti agybukfenc
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kérlek, fejezd be a hülyeséget. Egyszer-kétszer talán vicces, de most ...2024. 11. 13, 12:05 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 12 kiegészítés: -A mai angolban a "kulcs" szó időben csak oda helyezhe...2024. 11. 13, 11:33 Szótekerészeti agybukfenc
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A kínai katonák nem látogathatják az internetes közösségi oldalakat, mert óhatatlanul katonai információkat adhatnak ki, amelyek így illetéktelenekhez juthatnak el – derül ki a kínai hadsereg napilapjának összeállításából.
A katonák „online barátkozásának” szigorításával szeretnék megelőzni, hogy a hadsereg és a fegyveres rendőrség állománya törvénysértést kövessen el, illetve hogy katonai információk szivárogjanak ki – áll a beszámolóban. Az elmúlt időszakban négyféle weboldal vált népszerűvé a katonák körében: a közösségi és társkereső oldalak, a blogok, valamint a mobiltelefonokhoz kapcsolódó WAP-oldalak – állapította meg egy felmérés.
A közösségi oldalakra és a társkereső weblapokra többnyire regisztrálni kell, tehát olyan személyes adatok kerülnek nyilvánosságra, mint címek és telefonszámok, s így a katonák gyakran kiadják egységük helyét és elérhetőségüket. Elfordultak olyan esetek is, amikor katonák egyenruhás fényképeket tettek közzé magukról gyakorlatozás közben, ami lehetőséget ad ellenséges ügynököknek, nem publikus katonai információk megszerzéséhez – olvasható a Csiefangcsün Pao (Jiefangjun Bao) című lapban.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Azok a katonák, akik a hadseregből való nyugdíjazásuk, leszerelésük után állást keresnek, s az interneten közzéteszik önéletrajzukat, ugyancsak kockáztatják, hogy gondatlanságból titkos katonai információkat hoznak nyilvánosságra.
A hadsereg szolgálati szabályzata szerint a katonák tömegtájékoztatási eszközöket nem használhatnak társkeresésre, barátkozásra, s szolgálati helyükön kívül tilos számukra az internet használata engedély nélkül. Ugyancsak tilos nekik külföldi politikai műsorokat nézni, illetve hallgatni; nem nyithatnak saját weblapot, nem indíthatnak blogot, s nem tehetnek közzé az interneten politikai információkat.
„Az internetbiztonság romlásával elterjedt és elfogadott rendelkezés a világon a katonák számára az internet használatának korlátozása” – vélekedett Ho Tung-csing (He Tongqing) pekingi ügyvéd, akit a katonai napilap idéz. Hozzátette: „miután egy katona közzéteszi az azonosításához szükséges adatokat, online kémek célpontjává válik, s különböző fejlett technológiával katonai információk szerezhetők meg tőle”.
A friss rendelkezés kiadói felszólítják a katonákat arra, hogy legyenek lelkiismeretesebbek, fokozzák önfegyelmüket, s szigorú büntetést helyeznek kilátásba azokkal szemben, akik katonai titkokat tesznek elérhetővé az interneten.