-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kérlek, fejezd be a hülyeséget. Egyszer-kétszer talán vicces, de most ...2024. 11. 13, 12:05 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 12 kiegészítés: -A mai angolban a "kulcs" szó időben csak oda helyezhe...2024. 11. 13, 11:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: "..„ké” milyen meggondolásból jelentene 'eszközt', abba bele se merek gondolni....2024. 11. 13, 10:55 Szótekerészeti agybukfenc
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Metaforák helyett akkor mondd azt, hogy nt > nn. (Egyébként ezt se ...2024. 11. 13, 10:42 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 9 Gondolom félre értettél..: "....Csakhogy akkor a „keményebbé vált” volna" írt...2024. 11. 13, 10:06 Szótekerészeti agybukfenc
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Bár maga a Pentagon többször is figyelmeztetett a közösségi honlapok veszélyeire, nemrég nyilvánosságra került kormánydokumentumokból kiderült, hogy az amerikai katonai vezetés maga is használja ezeket a honlapokat, köztük a Twittert és a YouTube-ot, hogy fontos események visszhangját felderítse.
A legutóbbi ilyen eset volt az elnöki különgép, az Air Force One botrányba fulladt repülése a New York-i Szabadság-szobor fölött. Az április 27-i úton az elnöki repülőgép két F-16-os társaságában szállt fel, hogy közel repülve a Szabadság-szoborhoz, fényképeket készítsen róla. A lakosság azonban pánikba esett, mivel attól félt, hogy egy újabb szeptember 11-i támadásról lehet szó.
A légierő vezetése a közvélemény reakciójára volt kíváncsi ezzel az üggyel kapcsolatban, ezért a Twittert, a YouTube-ot és sok egyéb blogoldalt is pásztázott, majd javaslatokat tett arra, hogy a kormány hogyan kezelje a kialakult negatív közhangulatot – adta hírül a Yahoo hírportál.
A Twitter közösségi mikroblog figyeléséből például megállapították, hogy percenként átlag egy üzenetet küldtek az eseményről. A helyiek beszámolója a repülésről „nagyon kritikus, félelemmel teli. A következő 24 órában a média beszámolója a helybéliek hisztériájára és a közvélemény tájékoztatásának hiányára összpontosul majd... A blogok továbbra is igen negatív hangúak lesznek” – jelezte a légierő honlapok figyelését végző egysége, amely a kármentés érdekében jól időzített információk közreadására tett javaslatot. Továbbá kezdeményezte, hogy a Fehér Ház ismerje el, hogy hibázott, és biztosítsa a közvéleményt, hogy soha többé nem történik ilyen.
A kutatási eredményeket leszámítva a Facebook, a Myspace és más közösségi portál használata sok veszélyforrást hordoz magában a Pentagon szerint. Ezek a szolgáltatások rendkívül népszerűek az Irakban és Afganisztánban szolgáló katonák körében is, akik ezeken keresztül tartják például a kapcsolatot családtagjaikkal. Emellett a katonai vezetőség toborzásra és más kormányhivatalokkal való kommunikációra is e portálokat használja. Ugyanakkor az itt feltüntetett információt a Pentagon szerint könnyen megszerezheti az ellenség.
Múlt csütörtökön például hackerek több órán keresztül megakadályozták a Twitter működését, illetve a Facebooknak is súlyos belső problémái voltak, ami mind azt jelzi, hogy mennyire bizonytalanok ezek a szolgáltatások. Éppen ezért a tengerészgyalogság például tiltja saját katonái számára, hogy bármilyen célból közösségi portálokat használjanak, mivel ezzel „információt szolgáltathatnak ki az ellenségnek”.
Bill Lynn belügyminiszter szerint a web 2.0-s honlapok fontos eszközök, azonban tovább kell tanulmányozni őket, amíg előnyeiket és hátrányaikat kitapasztalják.