-
Sándorné Szatmári: @nasspolya: (Hátha ennyi idő után még elolvasod..) -29-ben ezt írtad: ".... mi a pontos kü...2024. 11. 23, 12:47 A nyitás tárgya
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kétségtelen, hogy majd ha tudunk valamit a jelenleg ismertnél korábbi ...2024. 11. 22, 14:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 14 "..az állítólagos "ősnyelvről" azért könnyű bármit (és annak az ellenkezőjét...2024. 11. 22, 14:17 Szótekerészeti agybukfenc
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kérlek, fejezd be a hülyeséget. Egyszer-kétszer talán vicces, de most ...2024. 11. 13, 12:05 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 12 kiegészítés: -A mai angolban a "kulcs" szó időben csak oda helyezhe...2024. 11. 13, 11:33 Szótekerészeti agybukfenc
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Elképzelhető, hogy valaki a Google keresője miatt ne találjon munkát? – A kényelmes keresőnek nemcsak előnyei, hátrányai is vannak.
Előre nem látott negatív következményekkel jár a Google keresőjének automatikus kiegészítő funkciója. A kényelmesek által kedvelt „beépített jós” működését egy peres eljárás után le fogják állítani Japánban, ugyanis az személyiségi jogokat sért, és hátrányosan különböztethet meg egyes egyéneket.
A Google úgynevezett auto-complete tulajdonságát ma már mindenki ismeri. Ez az a felhasználót segítő funkció, amely a begépelt néhány betű alapján megpróbál „gondolatot olvasni”, és kitalálni, hogy mire akarunk rákeresni. Az, hogy milyen lehetőségeket ajánl fel, több mindentől függ: a leggyakoribb keresésektől, illetve attól, hogy abban a böngészőben előttünk ki mire keresett rá. A módszer előnyei elég nyilvánvalóak: rövidül a keresési idő, nem kell annyit gépelni, könnyebben hozzájuthatunk a kívánt tartalomhoz. A hátrányok azonban ennyire nem világosak, és csak szép lassan bukkannak elő.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Arról már korábban írtunk, hogy milyen meglepő, abszurd, olykor mulatságos, de teljesen haszontalan ajánlatok bukkannak fel egy-egy keresés alkalmával. Azonban a helyzet ennél súlyosabb: az automatikus kiegészítő bizonyos esetekben kifejezetten káros következményekkel jár. Ezért fordult bírósághoz egy, a neve elhallgatását kérő japán férfi, aki azt állítja, hogy a Google keresője tehető felelőssé azért, hogy elvesztette az állását, és hogy egy jó ideje nem tudott új munkát találni – írja a pcmag.com.
A férfi petícióját, amelyben a Google automatikus kiegészítő funkciójának leállítását kérte, a tokiói kerületi bíróság elfogadta. A férfi indoklása az, hogy amikor a nevét elkezdi begépelni a Google keresőjébe, akkor az olyan ajánlatokat hoz, amelyek bűnözéssel kapcsolatos asszociációkat keltenek. És ha valaki ezek valamelyikére – akár véletlenül – rákattint, tízezrével kap olyan találatokat, amelyek a nevét rossz színben tüntetik fel, becsmérlőek, megalázóak. A férfi azt állítja, hogy emiatt képtelen állást találni jó néhány éve.
A japán férfi ügyvédje úgy nyilatkozott, hogy a hírnevet kikezdő Google-találatok akár olyan visszafordíthatatlan negatív következményekkel is járhatnak, mint amilyen a munka elvesztése vagy akár a teljes anyagi csőd. Ez egyébként főleg a kisebb és a közepes vállalkozásokat fenyegeti, amelyeknek a nevei nem elég ismertek.
Amikor a férfi még 2011 októberében felkereste a Google-t, hogy távolítsák el a számára dehonesztáló találatokat, a cég a kérést figyelmen kívül hagyta arra hivatkozva, hogy a találati ajánlatok automatikusan generálódnak, és abba nem tudnak belenyúlni. Ezért fordult a japán férfi a bírósághoz, és úgy tűnik, nyert ügye van.
Forrás