-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Erre végképp nem éri meg reagálni. Te egy kétlábon járó bullshitgenerá...2024. 10. 28, 21:15 Hat tévhit a magyar nyelvről
-
ganajtúrós bukta: Jó pár nagyszerű mesterséges nyelvet készítettek, de sajnos az angollal nem igazán tud ver...2024. 10. 28, 20:59 Lekörözik az angolt a mesterséges nyelvek?
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: Milyen és valószínűleg mikori ősi kultúrákra utalhatnak az alábbi mondatok, ame...2024. 10. 28, 19:52 Hat tévhit a magyar nyelvről
-
szigetva: @ganajtúrós bukta: Van az a sokat ismételt állítás, hogy az angolok nem értik Shakespeare-...2024. 10. 27, 21:54 Hat tévhit a magyar nyelvről
-
ganajtúrós bukta: Elolvastam a cikket... Igazából megcáfolja az állítólagos tévhitek a szerző, de úgy hogy ő...2024. 10. 27, 21:05 Hat tévhit a magyar nyelvről
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Azt hihetnénk, a politika, a történelmi fordulatok kerékbe törhetik egy művész karrierjét. Az igazi művész azonban nem tér le pályájáról, nem köt kompromisszumokat, töretlenül ugyanazon az úton halad.
Borisz Mihajlovics Kusztogyijev 1878-ban született Asztrahanyban. Fiatal korában teológiát és művészetet tanult. 1915-ben az alábbi, Körmenet című képet festette:
Mindezek után azt gondolhatnánk, az 1917-es forradalom derékba törte pályáját. Erről azonban szó sincs. Borisz Mihajlovics művészi pályája töretlenül folytatódott, sőt, még kompromiszumokat sem kellett kötnie: tovább festhettte kedvenc témáját, a zászlós felvonulást:
Fenti festménye 1921-ben készült, és az A Harmadik Internacionálé címet viseli. Borisz Mihajlovics kitartása, művészi elkötelezettsége legyen példa mindannyiunk számára!
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Cikkünk A Wang folyó versei Áttűnés 2 cíímű posztja alapján készült. Hasonló témájú posztok a blogon: