-
Sándorné Szatmári: @szigetva: Bocs, de általánosságban beszélek a nyilvánosság kérdéséről, amit az említett e...2025. 03. 14, 09:37 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Ugyan nem tudom miről beszélsz, de ha nem vagy képes összerakni, hogy ...2025. 03. 12, 17:14 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: Most én is kijelentem, hogy ezután csak az engedélyemmel idézhetik forrásként amit ide az ...2025. 03. 12, 16:37 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: @cikk "Aki bővebben kíváncsi a kísérletekre, és további hasonlóságokra és különbségekre vá...2025. 03. 12, 16:20 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: @bm: Az említett Koko majom bírta nyilvánvalóan azokat a képességeket, amelyekről a majom ...2025. 03. 12, 16:01 Áttörés: beszélő majmok
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Márciusban magyar nyelvű színes magazin indul Kaliforniában. A kiadvány új formát és tartalmat ígér, és igyekszik megszólítani a fiatalokat.
Amerikai Magyar Napló címmel márciusban új magyar nyelvű színes magazin indul Kaliforniában – tájékoztatta Matsik György főszerkesztő helyi idő szerint csütörtökön Los Angelesben a sajtó és a kaliforniai magyar közösség képviselőit.
A heti rendszerességgel megjelenő közéleti magazin igyekszik majd lépést tartani az eseményekkel, de inkább a kommentárokra és összefoglalókra, továbbá elsősorban az Egyesült Államokban élő magyarság mindennapjaira fogja helyezni a hangsúlyt.
Fontos megszólítani a fiatalabb magyar amerikai generációkat – mondta a magyar főkonzulátus tájékoztatása szerint a főszerkesztő, aki kiemelte, „új formára, új tartalomra” van szükség.
Az alapítók reményei szerint ebben fontos szerepe lesz a magazinhoz tartozó interaktív weboldalnak. Arra számítanak, hogy a párbeszéd, amelynek szeretnének teret adni, az összefogást segíti majd elő.
A sajtóbemutatón Bokor Balázs főkonzul hangsúlyozta, hogy egyáltalán nem egyszerű feladat egy új, nyomtatott sajtókiadványt elindítani, „mégsem szabad pesszimistának lenni, az írott sajtó minden nehézség ellenére megmarad”. Szerinte a kiadvány akkor lehet sikeres, ha a helyi magyar közösségek érdekeinek szolgálatában minél több embert igyekszik megszólítani.
Az Amerikai Magyar Naplóval – amelynek kísérleti számai ötezer példányban jelennek meg – ismét kettőre emelkedik a nyugati parti magyar lapok száma. A másik ilyen kiadvány az Amerikai Magyar Hírlap című hetilap. A Californiai Magyarság című újság több évtized után decemberben szűnt meg pénzügyi és technikai nehézségek miatt.