-
Sándorné Szatmári: @szigetva: Bocs, de általánosságban beszélek a nyilvánosság kérdéséről, amit az említett e...2025. 03. 14, 09:37 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Ugyan nem tudom miről beszélsz, de ha nem vagy képes összerakni, hogy ...2025. 03. 12, 17:14 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: Most én is kijelentem, hogy ezután csak az engedélyemmel idézhetik forrásként amit ide az ...2025. 03. 12, 16:37 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: @cikk "Aki bővebben kíváncsi a kísérletekre, és további hasonlóságokra és különbségekre vá...2025. 03. 12, 16:20 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: @bm: Az említett Koko majom bírta nyilvánvalóan azokat a képességeket, amelyekről a majom ...2025. 03. 12, 16:01 Áttörés: beszélő majmok
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Az Asus úgy döntött, beszáll az e-könyvolvasók kissé beálltnak tűnő piacára. Az Asus Eee Reader szebb, okosabb és olcsóbb is.
Ha böngésző, akkor Google. Ha közösségi portál, akkor Facebook (Magyarországon iwiw). Ha e-könyvolvasó, akkor Kindle. Igen, vannak fogalmakhoz kötődő elsődleges globális asszociációk – ezek ellen próbál harcba indulni egy-egy új vállalkozás.

Az Asus történetesen a Kindle-t és a piacon szintén előkelő helyen álló Sony Readert szeretné lenyomni, és ehhez minden ütőkártyája megvan. Külcsín, belbecs, ár: erőteljes hármas.
Ami a külsőt illeti: a Kindle kétképernyős megoldást kínál, ami egyrészt könyvszerűbbé teszi a megjelenést (a két képernyő közé könyvgerincet imitáló fém részt is applikáltak), másrészt olvasás közben lehetővé teszi az online böngészést. A képernyő pedig – a piacon kapható konkurens termékekkel szemben – színes, azaz növeli az olvasási élményt.
A belső tartalom nem korlátozódik csupán a böngészésre. A berendezésen virtuális billentyűzet, hangszóró, webkamera és Skype-beszélgetésekhez alkalmas mikrofon is található.
Mindehhez pedig verhetetlennek tűnő ár társul. Míg a Kindle és a Sony Reader ára egyaránt 199 dollárról (37 ezer forint) indul, az Asus az Eee Readert 160 dollárért (30 ezer forint) szeretné piacra dobni.
A készülékből a tervek szerint kétféle: egy olcsóbb és egy prémiumváltozat készül majd. A színes, nyitott könyvre hasonlító e-könyvolvasót 2009 végétől lehet a boltokban keresni.