-
Sándorné Szatmári: @nasspolya: (Hátha ennyi idő után még elolvasod..) -29-ben ezt írtad: ".... mi a pontos kü...2024. 11. 23, 12:47 A nyitás tárgya
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kétségtelen, hogy majd ha tudunk valamit a jelenleg ismertnél korábbi ...2024. 11. 22, 14:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 14 "..az állítólagos "ősnyelvről" azért könnyű bármit (és annak az ellenkezőjét...2024. 11. 22, 14:17 Szótekerészeti agybukfenc
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kérlek, fejezd be a hülyeséget. Egyszer-kétszer talán vicces, de most ...2024. 11. 13, 12:05 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 12 kiegészítés: -A mai angolban a "kulcs" szó időben csak oda helyezhe...2024. 11. 13, 11:33 Szótekerészeti agybukfenc
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Szalai Annamária, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnöke szerint fontos cél, hogy a gyermekek is egyre tudatosabban használják a médiát, ezért támogatni kell őket abban, hogy megtalálják a nekik értékes programokat, műsorokat.
A Magyar Kábelkommunikációs Szövetség kezdeményezésére és az NMHH szakmai támogatásával létrejött, a gyermekeknek értékes és érdekes műsorokat ajánló Tévézz okosan! program csütörtöki budapesti bemutatóján Szalai Annamária azt mondta, a kezdeményezéssel a legfogékonyabb korosztálynak igyekeznek útjelzőt adni abban a digitális útvesztőben, amely körülveszi őket.
Az NMHH elnöke kifejtette, a hatóság minden olyan kezdeményezést ösztönöz, ami a fiatal korosztály médiatudatosságát fejleszti. „Azért támogatjuk ezt a programot, mert azt szeretnénk, ha minél többen lennének azok, akik mielőtt bekapcsolják a tévékészüléket, felteszik magunknak azt az egyszerű kérdést: mit nézzek ma a tévében?” – mondta a hatóság elnöke.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
A Tévézz okosan! program „színvonalas, de nem végtelen” kínálatot nyújt a fiatal korosztálynak megfelelő műsorokból, és „biztosan jól járunk, bármit választunk belőle” – tette hozzá, hangsúlyozva, az NMHH minden szakmai tapasztalatát megosztja a kezdeményezés munkatársaival.
Az NMHH fontosnak tartja – mondta Szalai Annamária –, hogy az ifjúságnak „kézzelfogható programokat” indítsanak a médiatudatosság növelésére, ezért a jövő évben „teljes fordulatszámon” oktatóközpontot is működtetnek majd a gyermekeknek. Mint emlékeztetett, a televízió csatornáknak ajánlást is kidolgoztak azokról a műszaki megoldásokról, amelyek segítségével hatékonyabban lehet védeni a fiatalkorúakat bizonyos tartalmaktól.
Kéry Ferenc, a Magyar Kábelkommunikációs Szövetség elnöke kiemelte: a gyermekek átlagosan napi 200 percet ülnek a televízió előtt, azt kell elérni, hogy hasznosan és jól töltsék el ezt az időt. A kábeltelevíziózás révén ma már akár 120 csatorna is fogható, ezért nehéz megoldani, hogy mindig a megfelelő műsorokat találják meg a gyermekek – mondta, hozzáfűzve: az sem jó megoldás, ha teljesen eltiltják őket a televíziótól.
A Tévézz okosan! program honlapján szakértők segítségével kiválogatják azokat a műsorokat, amelyek alkalmasak a gyermekek fejlődésének segítésére, ismereteik bővítésére és szórakoztatóak is – fejtette ki. Elmondta: az oldalon ismertetik a megfelelő programokat és tanácsokat adnak a tudatos televíziózáshoz. A honlapon az internetezésről is találhatók információk, és a szülőknek is igyekeznek hasznos tanácsokat adni. A programhoz további csatlakozók jelentkezését várják – jegyezte meg.
Rendes Kriszta gyermek- és ifjúsági klinikai szakpszichológus elmondta, a televíziózás abból a szempontból hasznos lehet, hogy bővítheti, kiegészítheti azokat az ismereteket, amelyeket a gyermekek az iskolában elsajátítanak, kielégítheti „csillapíthatatlan tudásszomjukat”.
A jól tanuló gyermekek általában tudatosabban és felelősebben nézik a televíziót – mutatott rá. Hangsúlyozta: érvényre kell juttatni a televíziózás kedvező hatásait, mert okosan alkalmazva kifejezetten hasznos tevékenység lehet.