-
Sándorné Szatmári: @szigetva: Bocs, de általánosságban beszélek a nyilvánosság kérdéséről, amit az említett e...2025. 03. 14, 09:37 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Ugyan nem tudom miről beszélsz, de ha nem vagy képes összerakni, hogy ...2025. 03. 12, 17:14 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: Most én is kijelentem, hogy ezután csak az engedélyemmel idézhetik forrásként amit ide az ...2025. 03. 12, 16:37 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: @cikk "Aki bővebben kíváncsi a kísérletekre, és további hasonlóságokra és különbségekre vá...2025. 03. 12, 16:20 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: @bm: Az említett Koko majom bírta nyilvánvalóan azokat a képességeket, amelyekről a majom ...2025. 03. 12, 16:01 Áttörés: beszélő majmok
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
2016-ban a nemzetiségi terület támogatása több mint nyolcmilliárd forint áll rendelkezésre – kétmilliárd forinttal több, mint az idén.
A magyarországi nemzetiségek költségvetési támogatásának jövő évi növelésével a kormány fő célja, hogy megmaradjanak a nemzetiségek – mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára az M1 aktuális csatorna csütörtök reggeli műsorában.
Soltész Miklós azzal kapcsolatban, hogy 2016-ban a nemzetiségi terület támogatása több mint nyolcmilliárd forint áll rendelkezésre – kétmilliárd forinttal több, mint az idén –, azt mondta: három év alatt szinte megduplázódott a nemzetiségek támogatása. A fő cél a nemzetiségek megmaradása anyanyelvük, iskoláik, kultúrájuk megőrzésén keresztül – hangsúlyozta az államtitkár.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Közlése szerint a többlettámogatáson belül a legfőbb csoport a települési és a megyei nemzetiségi önkormányzatok támogatása. Szintén nagy részt tesz ki a nemzetiségi civil szervezetek pályázati támogatásának emelése. Egy további fontos terület, amelyen óriási elmaradások halmozódtak fel az elmúlt évtizedekben: a nemzetiségi oktatási, kulturális vagy egyházi intézmények fenntartásához szükséges támogatás – emelte ki.
Soltész Miklós kitért arra: a támogatás egy részének szétosztásáról az államtitkárság, a nemzetiségi szószólók és a nemzetiségi önkormányzatok közösen döntenek. Vannak „hirtelen felmerülő nagyobb beruházások”, ezeket a nagyobb célokat a többi, nem érintett nemzetiség is támogatja, mert tudják, hogy „rájuk is sor kerül” – hangsúlyozta. Példaként említette a szekszárdi német nyelvű színház, illetve a bolgár ortodox templom 2016-ban esedékes felújítását. Tájékoztatása szerint jövőre erre a területre is többet szánnak.
A magyarországi nemzetiségek költségvetési támogatásának jövő évi növelésével a kormány fő célja, hogy megmaradjanak a nemzetiségek - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára az M1 aktuális csatorna csütörtök reggeli műsorában.
Soltész Miklós azzal kapcsolatban, hogy 2016-ban a nemzetiségi terület támogatása több mint nyolcmilliárd forint áll rendelkezésre - kétmilliárd forinttal több, mint az idén -, azt mondta: három év alatt szinte megduplázódott a nemzetiségek támogatása. A fő cél a nemzetiségek megmaradása anyanyelvük, iskoláik, kultúrájuk megőrzésén keresztül - hangsúlyozta az államtitkár.
Közlése szerint a többlettámogatáson belül a legfőbb csoport a települési és a megyei nemzetiségi önkormányzatok támogatása. Szintén nagy részt tesz ki a nemzetiségi civil szervezetek pályázati támogatásának emelése. Egy további fontos terület, amelyen óriási elmaradások halmozódtak fel az elmúlt évtizedekben: a nemzetiségi oktatási, kulturális vagy egyházi intézmények fenntartásához szükséges támogatás - emelte ki.
Soltész Miklós kitért arra: a támogatás egy részének szétosztásáról az államtitkárság, a nemzetiségi szószólók és a nemzetiségi önkormányzatok közösen döntenek. Vannak "hirtelen felmerülő nagyobb beruházások", ezeket a nagyobb célokat a többi, nem érintett nemzetiség is támogatja, mert tudják, hogy "rájuk is sor kerül" - hangsúlyozta. Példaként említette a szekszárdi német nyelvű színház, illetve a bolgár ortodox templom 2016-ban esedékes felújítását. Tájékoztatása szerint jövőre erre a területre is többet szánnak.