-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kérlek, fejezd be a hülyeséget. Egyszer-kétszer talán vicces, de most ...2024. 11. 13, 12:05 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 12 kiegészítés: -A mai angolban a "kulcs" szó időben csak oda helyezhe...2024. 11. 13, 11:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: "..„ké” milyen meggondolásból jelentene 'eszközt', abba bele se merek gondolni....2024. 11. 13, 10:55 Szótekerészeti agybukfenc
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Metaforák helyett akkor mondd azt, hogy nt > nn. (Egyébként ezt se ...2024. 11. 13, 10:42 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 9 Gondolom félre értettél..: "....Csakhogy akkor a „keményebbé vált” volna" írt...2024. 11. 13, 10:06 Szótekerészeti agybukfenc
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Ma a Wikipédia több témát és több megközelítést tartalmaz, mint bármely lexikon a világon, egyben a világtörténelem legnagyobb enciklopédiája.
Meghaladta az ötmilliót az angol nyelvű Wikipedia szócikkeinek száma. A mérföldkőnek számító cikket egy ausztrál önkéntes írta a persoonia terminalisról, amely vasárnap került az ingyenes online közösségi enciklopédiába – írták Wikimedia című blogjukon a szerkesztők.
A persoonia terminalis egy Kelet-Ausztráliában honos cserje, a Proteaceae native nevű családba tartozik. Cas Liber ausztrál szerkesztő írt róla, aki csaknem 1500 szócikkel gazdagította az angol nyelvű Wikipediát az ingyenes enciklopédia majdnem 15 éves fennállása óta.
A Wikimedia blog szerkesztői megkérdezték Libert, szerinte mi teszi különlegessé a Wikipediát, és ő azt válaszolta, hogy „abban a világban, melyet eláraszt az információ, a közösségi lexikon lehetőséget ad arra, hogy a káoszt értelmezzük”. Hozzátette, hogy a Wikipedia csodálatos hidat alkot a laikusoknak szóló tájékoztatás és a szakembereknek és lelkes érdeklődőknek szóló részletes, tudományos információ között, mindeközben megszámlálhatatlan olvasót lát el ismeretekkel.
Az angol nyelvű Wikipedia közössége közleményt készített az ötmilliomodik cikk alkalmából, melyben arra kéri a lehetséges szerkesztőket, segítsenek kijavítani a még nem makulátlan cikkeket és bővíteni a jelenleg rendelkezésre álló ötmillió számát.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
A Wikipedia a 35 legnépszerűbb weboldal közül az egyetlen, melyet nonprofit szervezet üzemeltet. Cikkei becslések szerint összesen 2,5 milliárd szót tartalmaznak, az olvasók naponta több mint félmilliárd oldalletöltést végeznek. Ma a „Wiki” több témát és több megközelítést tartalmaz, mint bármely lexikon a világon, egyben a világtörténelem legnagyobb enciklopédiája, hosszabb, mint a 22 ezer 937 fejezetből álló, 40 köbméteres, 1408-ból származó Yonge Enciklopédia.
Az angol nyelvű Wikipediát a világ minden táján élő önkéntesek milliói készítik: több mint nyolcmillió regisztrált felhasználója van a számtalan névtelen szerkesztő mellett. Az online enciklopédia 2001. január 15-i indítása óta gyorsan növekedett, ugyanannak az évnek novemberében publikálták klasszikus nyitóoldalát. Milliomodik angol nyelvű cikke 2006-ban, kétmilliomodik 2007-ben, hárommilliomodik 2009-ben, a négymilliomodik 2012-ben jelent meg.