-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kérlek, fejezd be a hülyeséget. Egyszer-kétszer talán vicces, de most ...2024. 11. 13, 12:05 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 12 kiegészítés: -A mai angolban a "kulcs" szó időben csak oda helyezhe...2024. 11. 13, 11:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: "..„ké” milyen meggondolásból jelentene 'eszközt', abba bele se merek gondolni....2024. 11. 13, 10:55 Szótekerészeti agybukfenc
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Metaforák helyett akkor mondd azt, hogy nt > nn. (Egyébként ezt se ...2024. 11. 13, 10:42 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 9 Gondolom félre értettél..: "....Csakhogy akkor a „keményebbé vált” volna" írt...2024. 11. 13, 10:06 Szótekerészeti agybukfenc
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Internetes közösségi felületeken is megjelent az Országos Széchényi Könyvtár (OSZK): egyebek mellett blogot indított, képmegosztó oldalon publikálja felvételeit, videocsatornát gondoz, audio állományokat oszt meg és egyéb dokumentumtípusokat is elérhetővé tett.
A világ legnépszerűbb közösségi oldalán, a Facebookon csaknem ezer taggal, az iWiW-en is több száz „ismerőssel" rendelkező könyvtár közösségi felületei február első napjától érhetők el hivatalosan, előtte két hónapig tesztelték a működést. A könyvtár reményei szerint a webes eszközök használatával leegyszerűsödik és hatékonyabbá válik a felhasználók közötti kommunikáció – közölte Bóka B. László, az OSZK sajtóreferense az MTI-vel.
A közlemény szerint a könyvtár munkatársai folyamatosan figyelemmel kísérik a felhasználók online jelenlétét, majd az adatok elemzésével javítják és fejlesztik szolgáltatásaikat.
A népszerűbb közösségi oldalakon és mikroblog-szolgáltatásokon túl az OSZK blogot is indított, miközben képmegosztó oldalon publikálják a legérdekesebb fényképeiket és videocsatornán tárolják a könyvtárról megjelent információkat.
A folyamatosan bővülő elektronikus felületek teljes listája a http://flavors.me/nemzetikonyvtar címen található, ahol az internetezők ízelítőt is kaphatnak arról, mit is takarnak a magyar oldalakon is egyre többször látott ikonok.
A könyvtár munkatársai az elmúlt időszakban az olvasók kérései alapján többek között a kódexek online elérésében segítettek, de számtalan esetben a beiratkozásról vagy éppen az elektronikuskönyv-olvasókról adtak tájékoztatást.
Az online felületek bővülésével elsősorban azt szeretnék elérni, hogy az olvasók az eddiginél is könnyebben léphessenek kapcsolatba a könyvtár üzemeltetőivel és visszajelzéseket küldjenek arról, hogy milyen fejlesztéseket használnának szívesen – olvasható a közleményben.