-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kétségtelen, hogy majd ha tudunk valamit a jelenleg ismertnél korábbi ...2024. 11. 22, 14:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 14 "..az állítólagos "ősnyelvről" azért könnyű bármit (és annak az ellenkezőjét...2024. 11. 22, 14:17 Szótekerészeti agybukfenc
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kérlek, fejezd be a hülyeséget. Egyszer-kétszer talán vicces, de most ...2024. 11. 13, 12:05 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 12 kiegészítés: -A mai angolban a "kulcs" szó időben csak oda helyezhe...2024. 11. 13, 11:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: "..„ké” milyen meggondolásból jelentene 'eszközt', abba bele se merek gondolni....2024. 11. 13, 10:55 Szótekerészeti agybukfenc
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Tennivalójuk kizárólag azoknak van, akik most tető- vagy szobaantennával, havidíj nélkül tévéznek, és csak az M1, az RTL Klub és a TV2 adását látják.
Semmi teendőjük nincs a digitális átállás kapcsán azoknak, akik jelenleg is kábeltelevíziós szolgáltatást vesznek igénybe, akkor sem, ha analóg adásra szóló előfizetésük van a szolgáltatójuknál, azaz most is kiegészítő berendezés, úgynevezett set-top-box nélkül tévéznek. A Magyar Kábelkommunikációs Szövetség a weboldalán igyekszik célzottan a kábeltelevíziós előfizetőket tájékoztatni a digitális átállásról. A honlapon fellelhető Digitális átállási kisokosban minden részletre kiterjedő választ kapnak a téma kapcsán felmerülő kérdéseikre és kétségeikre az érdeklődők.
A kisokosból kiderül, hogy a kábeltévés szolgáltatóknak nincs semmilyen törvényi kötelezettségük, határidejük a hagyományos analóg kábelszolgáltatás megszüntetésére és egyelőre nem is tervezik ezt. Ebből következően az analóg kábelszolgáltatást igénybe vevő előfizető számára nem változik semmi: továbbra is ugyanannyi tévécsatornát nézhet, ugyanolyan minőségben és ugyanazon a havi díjon, mint eddig. Nem kell kiegészítő eszközt beszereznie, vagy új szolgáltatást megrendelnie.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Ahhoz azonban, hogy valaki kábeltévé-előfizetőként a digitális műsortovábbítás előnyeit élvezhesse, elő kell fizetnie digitális kábelszolgáltatásra. A legtöbb kábelszolgáltatónál a digitális technika most is elérhető, párhuzamosan az analóg technikával, és ez nem fog változni a digitális átállás után sem. Vagyis a kábeltévé-előfizetők számára az átállás egy lehetőség, amellyel bármikor élhetnek, függetlenül az átállás határidejétől, de semmi nem kényszeríti őket erre.
Tennivalójuk kizárólag azoknak van, akik most tető- vagy szobaantennával, havidíj nélkül tévéznek, és csak az M1, az RTL Klub és a TV2 adását látják. Őket közvetlenül érinti a digitális átállás. Ha ugyanis nem készülnek fel rá időben, nem szerzik be a digitális jelek vételéhez szükséges eszközöket, akkor az analóg sugárzás lekapcsolásakor náluk elsötétül a képernyő. Antennás vételnél a hagyományos tévékhez jelátalakító készüléket, (set-top-boxot) kell vásárolni, hogy fogható legyen a digitális műsorsugárzás. Az új típusú tévékészülékek azonban kiegészítő berendezés nélkül is képesek a digitális jelek vételére.
A digitális adás számos kényelmi szolgáltatást nyújt, amit azonban nem minden készülék képes teljes mértékben megjeleníteni. A digitális vételre alkalmas tévék önmagukban például elérhetővé teszik az elektronikus műsorújságot és a nyelvválasztást, de ahhoz, hogy az adás megállítható, rögzíthető legyen, már arra alkalmas set-top-box, illetve előfizetéses szolgáltatás szükséges.
Az antennával vehető analóg földfelszíni műsorsugárzást Magyarországon két ütemben kapcsolják le: az ország nagyobb részén 2013. július 31-ig, más részein pedig október 31-ig. Azok a rászoruló családok, akik most antennával, ingyenesen tévéznek, állami támogatást kapnak a szükséges eszközök beszerzéséhez és beszereléséhez.