-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kétségtelen, hogy majd ha tudunk valamit a jelenleg ismertnél korábbi ...2024. 11. 22, 14:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 14 "..az állítólagos "ősnyelvről" azért könnyű bármit (és annak az ellenkezőjét...2024. 11. 22, 14:17 Szótekerészeti agybukfenc
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kérlek, fejezd be a hülyeséget. Egyszer-kétszer talán vicces, de most ...2024. 11. 13, 12:05 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 12 kiegészítés: -A mai angolban a "kulcs" szó időben csak oda helyezhe...2024. 11. 13, 11:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: "..„ké” milyen meggondolásból jelentene 'eszközt', abba bele se merek gondolni....2024. 11. 13, 10:55 Szótekerészeti agybukfenc
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A T-Mobile 2013-ra országos HSPA+-lefedettséget ígér, de a főváros több pontján már idén nyáron elérhetővé válik a nagyobb sávszélességet biztosító technológia.
A Telenor és a Vodafone után a T-Mobile is megkezdi mobilhálózatának korszerűsítését – jelentette be ma a Magyar Telekom. A riválisokéhoz hasonlóan nagyszabású, a szolgáltató teljes országos infrastruktúráját érintő beruházás azt a célt szolgálja, hogy az a jelenlegi hálózati kapacitás többszörösét is képes legyen kiszolgálni, és készen álljon a Long Term Evolution (LTE) technológiára is. A cég nem számszerűsítette a projekt költségeit, csupán annyit közölt, hogy az új hálózati fejlesztéssel együtt az 500 milliárd forintot is meghaladja majd a Magyar Telekom 2005-óta végrehajtott hazai beruházásainak értéke.
A modernizáció első lépéseként 200 új HSPA+ bázisállomást kapcsol be idén nyárig a T-Mobile, aminek köszönhetően az ügyfelek Budapest több pontján és több vidéki településen használhatják majd a legfeljebb 21 Mbps letöltési sebességet kínáló mobilinternetet. A vállalat azt ígéri: 2013-ra Magyarország közel 100 százalékát lefedik HSPA+-szal.
E technológia elméletileg letöltési irányban akár 84, feltöltési irányban pedig 22 Mbps maximális sávszélesség biztosítására is képes, de a szolgáltatók világszerte a jelenleg költséghatékonyan kiépíthető, 21 Mbps adatátviteli sebességű hálózatot preferálják. Felhasználói szemszögből hátránya, hogy használatához új eszközöket (modemet, mobiltelefont) kell vásárolni, mivel a korábbi HSPA-eszközök nem támogatják.
Amint az várható volt, a hálózat modernizációjához a berendezéseket az Ericsson szállítja. A svéd vállalat a Magyar Telekom régi mobilhálózati partnere, és a felek tavaly egymással együttműködve tesztelték a HSPA+ és LTE technológiákat hazánkban. Az Ericsson a T-Mobile meglévő 2G- és 3G-bázisállomásait az ún. multi-standard radio szabványt támogató – GSM/EDGE, WCDMA/HSPA Evolution és LTE technológiákhoz egyaránt használható – RBS 6000 berendezésekre cseréli le. Ezeknek köszönhetően a T-Mobile technikai oldalról már az idén készen állhat az LTE-szolgáltatások beindítására.
Maradi István, a Magyar Telekom műszaki vezérigazgató-helyettese azt mondta: az Ericsson eszközeinek használata nemcsak költséghatékony, de közel 50 százalékos energia-megtakarítást is hoz a szolgáltató számára. A berendezésekkel a vállalat képes lesz 900 MHz-en is 3G-szolgáltatást nyújtani, amint a frekvenciát e célra felszabadítják. Ezzel kapcsolatban azonban a beruházás startja kapcsán rendezett sajtótájékoztatón ugyancsak jelen lévő Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter nem szolgált új információkkal. A tárcavezető csak azt ismételte meg, amit március végén is elmondott: a jogalkotási folyamat a félév végéig lezárul, a szolgáltatók pedig a harmadik negyedévben juthatnak hozzá a felszabadított frekvenciasávokhoz.
A fejlesztés részeként a T-Mobile egy régebbi technológia, az EDGE lefedettségét is kiterjeszti az egész ország területére, azaz a jelenlegi körülbelül 91 százalékról 100 százalékra emeli – közölték.