-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kérlek, fejezd be a hülyeséget. Egyszer-kétszer talán vicces, de most ...2024. 11. 13, 12:05 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 12 kiegészítés: -A mai angolban a "kulcs" szó időben csak oda helyezhe...2024. 11. 13, 11:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: "..„ké” milyen meggondolásból jelentene 'eszközt', abba bele se merek gondolni....2024. 11. 13, 10:55 Szótekerészeti agybukfenc
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Metaforák helyett akkor mondd azt, hogy nt > nn. (Egyébként ezt se ...2024. 11. 13, 10:42 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 9 Gondolom félre értettél..: "....Csakhogy akkor a „keményebbé vált” volna" írt...2024. 11. 13, 10:06 Szótekerészeti agybukfenc
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Egyre több pénzügyi szakember választja az e-learning képzési módszert, a tavalyihoz képest az idén világszerte 11 százalékkal nőtt azoknak a száma, akik szakmai továbbképzési lehetőségként inkább a távoktatást választanák.
A világ legnagyobb pénzügyi és számviteli szakembereket tömörítő szakmai szervezete, az ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) legfrissebb felmérése szerint a pénzügyi válság Közép- és Kelet-Európában erőteljesebben befolyásolja a tréningeket, mint a többi vizsgált régióban.
Az üzleti készségeit a megkérdezettek döntő többsége, 97 százaléka szeretné fejleszteni. Közép- és Kelet-Európában a válaszadók nagy része leginkább a tárgyaló- és a konfliktuskezelési képességét fejlesztené: ezt 31 százalékuk választaná, szemben a világátlag 21 százalékkal.
Az ACCA közölte: a közösségi hálózatok használata és beépülése a mindennapokba hatással van arra is, hogy az emberek milyen szakmai képzést választanak. A felmérés szerint a netezők sokkal több időt töltenek közösségi oldalak látogatásával és blogolással, mint e-mailezéssel. Ez az arányeltolódás érződik a továbbképzések kiválasztásánál is.
A tanulmány elkészítéséhez az ACCA ötezer tagját kérdezték meg arról, hogy milyen területen szeretnének leginkább fejlődni: a globális listán a kockázatkezelés és a pénzügyi igazgatás messze megelőzte a többit. Az üzleti képességek közül a válaszadók az elemzőképességet jelölték meg legfontosabbként.
Közép- és Kelet-Európában viszont a vállalati pénzügyek menedzselése, a pénzügyi igazgatás, a kockázatkezelés, a vezetői számvitel és a költségvetés-tervezés, valamint a pénzállomány kezelése azok a területek, amelyekre szignifikánsan nagyobb az igény. Ennek oka a világgazdaság térségre gyakorolt hatásában kereshető a felmérés szerint.
Az e-learning Közép- és Kelet-Európában is egyre népszerűbb. A világ más régióihoz képest a legfeltűnőbb különbség azonban itt az, hogy a közép- és kelet-európai válaszadók sokkal kevésbé tudják, hogy hol és hogyan keressenek ilyen tanfolyamokat. A „Mi az akadálya annak, hogy e-learning tanfolyamon fejlessze tovább szakmai képességeit?” kérdésre a válaszadók 45 százaléka azt felelte, hogy nem tudja, hol talál ilyen képzést. Világviszonylatban csak a megkérdezettek 33 százaléka jelölte meg ezt a választ.