-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kétségtelen, hogy majd ha tudunk valamit a jelenleg ismertnél korábbi ...2024. 11. 22, 14:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 14 "..az állítólagos "ősnyelvről" azért könnyű bármit (és annak az ellenkezőjét...2024. 11. 22, 14:17 Szótekerészeti agybukfenc
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kérlek, fejezd be a hülyeséget. Egyszer-kétszer talán vicces, de most ...2024. 11. 13, 12:05 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 12 kiegészítés: -A mai angolban a "kulcs" szó időben csak oda helyezhe...2024. 11. 13, 11:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: "..„ké” milyen meggondolásból jelentene 'eszközt', abba bele se merek gondolni....2024. 11. 13, 10:55 Szótekerészeti agybukfenc
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Andy Hayman, a londoni rendőrség terrorelhárító részlegének nyugdíjba vonult kapitányhelyettese könyvet adott ki a munkájáról, amelyben több konkrét esetről is lerántotta a leplet. A július 2-án az utolsó pillanatokban, a boltokba kerülés előtt tiltotta be a brit főügyészség – számolt be róla a The Guardian.
Grafománnak tűnnek a brit rendőrök, és ennek nem mindig lesz jó vége – gondoljunk csak Richard Hortonra, az Orwell-díjas bloggerre, akinek ügye precedensértékű jogi ítéletet eredményezett a szigetországban.
Most éppen a 2007 decemberében nyugdíjba vonult Andy Hayman áll a figyelem középpontjában. Terrorist Hunters (Terrorvadászok) című könyve július 2-án került volna bolti forgalomba.
A könyv több, a közvéleményt élénken foglalkoztató eset kulisszatitkait is megosztotta volna az olvasókkal. Így például Jean Charles de Menezes, a londoni metrómerénylettel megvádolt, lelőtt és ártatlannak bizonyuló fiatalemberről, vagy a plutóniummal megmérgezett orosz kémről, Alekszandr Litvinyekóról is szerepeltek benne részletes adatok.
A 372 oldalas könyvet több ezer példányban szállították ki Nagy-Britannia könyvesboltjaiba. Nagy volt a várakozás iránta; úgy is (vagy talán épp amiatt), hogy a The Times több részletet is közölt belőle.
A szerzők és a kiadó, a félreértést megelőzendő, két hónappal a tervezett megjelenés előtt elküldtek belőle egy-egy példányt az illetékes hivataloknak, amelyeket a könyv valamilyen formában érint, így a Királyi Főügyészségnek, a Londoni Rendőrségnek, illetve az MI5-nek és az MI6-nak is. Sir Paul Stephenson, a Londoni Rendőrség rendőrkapitánya a múlt héten mégis azt nehezményezte, hogy nem volt módja belepillantani a tartalomba.
A főügyészség tiltó döntésének okai nem teljesen nyilvánosak, mivel az indoklás folyamatban lévő bűnügyeket is érinthet. A kiadó és a szerző egyelőre nem kommentálta a történteket.