-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: "Jó esetben matematikailag alátámasztható sokféle tudományág." --> ...2025. 07. 04, 23:11 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: A válaszokat a jelenlegi tudásunk alapján próbáljuk keresni. Nem a jöv...2025. 07. 04, 09:02 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: A matematika terektől, időszakoktól, kultúráktól csak annyiban függ, ho...2025. 07. 04, 08:20 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: "Úgy gondolom, hogy a matematikában működő, csak darabszámra építő "va...2025. 07. 03, 12:29 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Talán a mesterséges intelligencia alkalmas lesz felvállalni a bonyolult...2025. 07. 02, 09:29 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Egy amerikai cég szerint hasznos szolgáltatás lenne, ha a már nem érvényes levelek maguktól törlődnének.
Egy, az elektronikus levelezés jövőjének szentelt kaliforniai konferencia egyik előadója egy olyan specifikáció kidolgozását vetette fel, amely lejárati idővel látná el az e-maileket. A levelek szortírozását és az e-mail marketinget hatékonyabbá tévő megoldásokat fejlesztő OtherInbox nevű fiatal vállalkozás vezetője, Joshua Baer azt mondja, hogy a levelek fejlécéhez hozzá kellene adni egy olyan elemet („x-expires”), amely a levelezőprogramot vagy -szolgáltatást tájékoztatja arról, hogy a beérkező üzenetek mikor veszítik el az aktualitásukat. Ezt a lejárati időt meg lehetne adni fix dátumként vagy időtartamként – magyarázta.
Baer szerint az ötlet nem új, jó tíz éve „benne van a levegőben”. A cégvezető szerint egy ilyen szabványt a levelezőbizniszben érdekelt cégek együttműködésével lehetne kidolgozni. A lejárati idő segíthetne az inboxok takarításában: például az adott ideig érvényes ajánlatok, meghívók vagy a közösségi oldalak által küldött értesítések automatikusan törlődnének (illetve törölné őket a kliens) a beérkező mappából, amint nem érdekesek többé.
Az egyelőre csak elméleti szinten felvetett megoldás megvalósításához számos gyakorlati kérdést tisztázni kellene. Például a rendszert összhangba kellene hozni a vállalati levelezésre vonatkozó előírásokkal, amelyek általában megkövetelik a céges e-mailek archiválását.