-
Sándorné Szatmári: @CIkk: Mende Balázs Gusztáv kutató csoportja írta "..az avarok anyai ágú etnogenezise egys...2025. 07. 15, 14:43 2. rész: nomád régészeti konferencia...
-
ganajtúrós bukta: Most találtam a wikiben: "Ugyanez a genom 50% manysi (finnugor), 35% szarmata (indoiráni) ...2025. 07. 12, 20:34 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Amúgy nincs kedved kalandmesternek jelentkezni a legközelebbi m.a.g.u....2025. 07. 09, 18:00 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Egyetlen konkrétum van a hosszú szövegedben: a magyarban E3-ban nincs ...2025. 07. 09, 11:17 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Idézet a cikkből: "...erősen kritizálják a nyelvcsalád fogalmát. Ennek ...2025. 07. 09, 10:23 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Adományozásra kéri látogatóit a Wikipedia internetes enciklopédia, amely 16 millió dollárt (3,25 milliárd forintnak megfelelő összeget) vár felhasználóitól, hogy továbbra is ingyenes maradhasson.
A felhívást hétfőn tette közzé Jimmy Wales, a honlap társalapítója. A pénznek két hónap alatt kellene összegyűlnie - derült ki a Wikimedia blogbejegyzéséből.
A szabad enciklopédia tavaly hasonló kezdeményezés révén hatmillió dollárt teremtett elő.
A 2001-ben indult honlapon a felhasználók maguk szerkesztik a cikkeket. Az üzemeltető Wikimedia 65 fős állandó stábbal őrködik az internetes lexikon felett, a működtetés költségei tavaly 4,3 millió dollárra rúgtak.
A lexikon folyamatosan bővül, jelenleg több mint 270 nyelven 17 millió szócikke van, és havonta 400 millió érdeklődő látogat az oldalra.