-
Sándorné Szatmári: @mederi: "mederi" hozzászólásaimhoz kiegészítőként. @aphelion: "kb olyan nulla körül LESZ ...2025. 06. 28, 10:57 Ha kihal a jövő idő, meggazdagszunk?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Amint említetted a keveredések egyértelműek (mára részben igazoltan) a ...2025. 06. 26, 15:37 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @nasspolya: Ha már reddit, itt az én sztorim, nyelvészeti szempontból a bullyinggal kapcso...2025. 06. 24, 22:58 „Mert nincs rá szó, nincsen rá...
-
ganajtúrós bukta: Sosem értettem miért van ennyi cirkusz-e körül? Simán lehet, hogy Atilla király és a hunok...2025. 06. 24, 22:52 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @cikk: Idézet, amivel teljesen egyet értek.. "A nyelvek besorolásával azonban rengeteg pro...2025. 06. 18, 13:19 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Ha számi zenét szeretnénk hallgatni, keresgélni sem kell sokat, elég ráhangolnunk egy számi rádióra – természetesen az interneten.
2012. július 31-e óta sugároz az interneten a Kola-félszigeti Számi (Lapp) Rádió. A Rádió 2003. és 2010. között már működött a skandináv államok támogatásával, most saját anyagi forrásokra támaszkodva indult újra. A rádió elsősorban számi zenét sugároz a legkülönbözőbb műfajokban.
Forrás