-
Sándorné Szatmári: @nasspolya: (Hátha ennyi idő után még elolvasod..) -29-ben ezt írtad: ".... mi a pontos kü...2024. 11. 23, 12:47 A nyitás tárgya
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kétségtelen, hogy majd ha tudunk valamit a jelenleg ismertnél korábbi ...2024. 11. 22, 14:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 14 "..az állítólagos "ősnyelvről" azért könnyű bármit (és annak az ellenkezőjét...2024. 11. 22, 14:17 Szótekerészeti agybukfenc
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kérlek, fejezd be a hülyeséget. Egyszer-kétszer talán vicces, de most ...2024. 11. 13, 12:05 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 12 kiegészítés: -A mai angolban a "kulcs" szó időben csak oda helyezhe...2024. 11. 13, 11:33 Szótekerészeti agybukfenc
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Az új megoldás egyetlen felületen szolgálja ki a három legnépszerűbb kommunikációs csatornát: az e-mailt, az SMS-t és az azonnali üzenetküldést.
Különösen nagy várakozás előzte meg a tegnapi Facebook-sajtótájékoztatót, miután elterjedt a szóbeszéd, hogy Mark Zuckerberg a „Titan” nevű projekt ismertetésekor valójában egy levelezőszolgáltatást jelent be, mellyel versenybe szállnának az e-mailüzletben is, így még élesebb lenne a küzdelem a Gmailt üzemeltető Google-lal.
A nagy várakozások nem igazolódtak, a különösebben érdekfeszítőnek nem mondható tájékoztatón végül is kiderült, hogy a Facebook már meglévő üzenetküldő rendszerének átalakításáról, megújításáról van szó. A robbantás tehát elmaradt, ugyanakkor a koncepció figyelemre méltó, nagy jövő előtt állhat, különösen ha figyelembe vesszük, hogy a Google Wave kitalálója nemrég igazolt át a Facebook csapatába.
A helyszínen a legtöbb kérdés természetesen az előzetes pletykákra kérdezett rá. Mark Zuckerberg, a Facebook alapítója hangsúlyozta, hogy a „Project Titan” egyáltalán nem „Google-killer”, már csak azért sem, mivel szerintük az e-mail a múlthoz tartozik ma már: lassú, túlságosan formális, „archaikus” megoldásokra épül (mint például a tárgymegadás és e-mail cím). A Facebook nem tör rá az e-mailre, de a jövő üzenetküldési módszereit egész másképp képzelik el. (A három legnagyobb levelezőszolgáltatás szeptemberi adatai: a Hotmail 361,7 millió, a Yahoo! 273,1 millió, illetve a Gmail 193,3 millió felhasználó.)
Az új facebookos üzenetküldési megoldás néhol emlékeztet a nagy reményekkel indult, de végül is leállított Google Wave-re, illetve egyes elemeiben a Zümmre (Buzz): arra törekszenek, hogy a különféle típusú kommunikációs csatornákat (e-mail, SMS, azonnali üzenetküldés) egyetlen keretbe hozzák össze, a felhasználó egy a chatelésben megszokott felületen egyszerűen, könnyen tudja mindet kezelni, természetesen szinkronizálva a különféle eszközök között a tartalmat.
A szolgáltatást, pontosabban a tesztüzemet fokozatosan vezetik be a következő hónapokban, kezdetben meghívóra lesz szükség a bejelentkezéshez, melyet már lehet igényelni a „New Messages” weboldalán. (A közösségi oldalon egyébként jelenleg körülbelül napi négymilliárd üzenet áramlik át.)
A szolgáltatás három komponensből áll. Az első, a talán legfontosabb az úgynevezett „varrat nélküli” üzenetküldés, ahol a fent említett üzenettípusokat egy helyen lehet kezelni. Ehhez a felhasználónak rendelkeznie kell egy xxx@facebook.com e-mail címmel, melynek birtokában szabadon választhatja meg a küldés módját.
A második elem a beszélgetések történetének megjelenítése, ahol az összes régebbi kommunikációs forma egyetlen helyen, könnyen kezelhetően jelenik meg. Itt dátum alapján lehet visszakeresni, lehet beszélgetéseket, kontaktokat, résztvevőket törölni.
A harmadik komponens egy szűrőrendszer, ahol a beállítások segítségével szét lehet válogatni az üzeneteket három dobozba: a barátoktól érkezőkre, amelyeket megbízhatónak ítélünk, a „másoktól” érkezőkre, illetve létrehoztak egy „szemét” dobozt is, ahová közvetlenül vagy közvetetten bekerülhetnek például a kéretlen reklámlevelek, a spamek.
A szolgáltatás nem lesz reklámmentes, de Zuckerberg szerint nem célzott hirdetéseket tartalmaz majd a beszélgetések kulcsszavai alapján, hanem a felhasználó által „lájkolt” tartalmakra építve jelennek meg a reklámok..