-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kérlek, fejezd be a hülyeséget. Egyszer-kétszer talán vicces, de most ...2024. 11. 13, 12:05 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 12 kiegészítés: -A mai angolban a "kulcs" szó időben csak oda helyezhe...2024. 11. 13, 11:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: "..„ké” milyen meggondolásból jelentene 'eszközt', abba bele se merek gondolni....2024. 11. 13, 10:55 Szótekerészeti agybukfenc
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Metaforák helyett akkor mondd azt, hogy nt > nn. (Egyébként ezt se ...2024. 11. 13, 10:42 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 9 Gondolom félre értettél..: "....Csakhogy akkor a „keményebbé vált” volna" írt...2024. 11. 13, 10:06 Szótekerészeti agybukfenc
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A szerb belügyminiszter szerint Koszovó felosztása „az egyetlen reális megoldás” – ilyen értelemben nyilatkozott Zeri című koszovói napilap vasárnapi számának.
Ivica Dacic hangsúlyozta, hogy ez a véleménye még akkor is, ha ez sem Belgrádnak sem Pristinának nem tetszik. A szerb szocialisták vezetője, aki kormányfő-helyettes is, aláhúzta, hogy ő „politikai realista”, és úgy véli, hogy „ahol szerbek élnek, az Szerbiában marad, és az a rész, ahol az albánok élnek, leválik. Csak ez a reális módja annak, hogy gyors megoldást találjunk”.
Minden más megoldás Dacic szerint „időpocsékolás”. Évekre, évtizedekre lesz szükség ahhoz, hogy apró eredményeket érjenek el – húzta alá a belügyminiszter, aki szerint a státus kérdése sincs elintézve. „Ha maguk (Koszovó) az Európai Unió részévé kívánnak válni, ahhoz Szerbia beleegyezésére is szükség lesz. Ahogy elkezdtük, úgy a következő 20 évben sem találunk megoldást” – fűzte hozzá.
A most zajló párbeszédről azt gondolja, hogy „nagyon nehéz” lesz olyan megoldást találni, amelyet mindkét fél elfogadna. „Ha ez könnyű lenne, már lett volna eredmény” – mondotta a szerb politikus.
A szerbek és az albánok március óta Brüsszelben folytatnak tárgyalásokat technikai kérdésekről. A következő forduló kedden és szerdán lesz. A szerb delegáció vezetője, Borko Stefanovic csütörtökön Pristinában járt. Amikor Hajredin Kuci miniszterelnök-helyettessel találkozott, tárgyalóasztalukon ott ált a koszovói és a szerb zászló is, amiért ugyan tiltakozott, de csak a zászló miatt nem akarta félbeszakítani látogatását – mondta Stefanovic, arra hivatkozva, hogy útja nem tekinthető államközi látogatásnak, ezért a zászlók sem voltak relevánsak.
Pristinában csütörtökön mintegy száz, a koszovói-szerb tárgyalások ellen tiltakozó tüntető csapott össze a rendőrökkel. A főleg a Vetevendosje (Önrendelkezés) ellenzéki párt híveiből kikerült tüntetők kövekkel és vörös festékkel teli palackokkal dobálták meg a kormány épületét, gépkocsikat rongáltak meg. Szétoszlatásukhoz a rendőrök könnygázt is bevetettek. Szemtanúk szerint több tüntetőt és rendőrt kórházba kellett szállítani.
Koszovó 2008 februárjában egyoldalúan kikiáltotta függetlenségét, azóta 75 ország ismerte el, köztük az Európai Unió számos, de nem mindegyik tagja. Szerbia ragaszkodik ahhoz az álláspontjához, hogy egykori tagköztársasága függetlenségét semmilyen körülmények között sem ismeri el.