-
Sándorné Szatmári: @CIkk: Mende Balázs Gusztáv kutató csoportja írta "..az avarok anyai ágú etnogenezise egys...2025. 07. 15, 14:43 2. rész: nomád régészeti konferencia...
-
ganajtúrós bukta: Most találtam a wikiben: "Ugyanez a genom 50% manysi (finnugor), 35% szarmata (indoiráni) ...2025. 07. 12, 20:34 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Amúgy nincs kedved kalandmesternek jelentkezni a legközelebbi m.a.g.u....2025. 07. 09, 18:00 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Egyetlen konkrétum van a hosszú szövegedben: a magyarban E3-ban nincs ...2025. 07. 09, 11:17 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Idézet a cikkből: "...erősen kritizálják a nyelvcsalád fogalmát. Ennek ...2025. 07. 09, 10:23 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Izraeli kutatók állítólag egy olyan programot fejlesztettek ki, ami 77 százalékos pontossággal ismeri fel a szarkazmust.
Egy izraeli kutatók által kifejlesztett új program képes lehet megkülönböztetni a valós termékértékeléseket a szarkasztikus értékelésektől. Egy olyan mondat szarkasztikus jelentésének megítélése, mint például a „Ja, persze, nagyszerű étterem volt!!!” nem okoz gondot egy ember számára, ha szövegkörnyezetben találkozik vele, ám egy szoftvernek annál nehezebb ugyanezt megtanítani. A Jerusalem Post beszámolója szerint a Héber Egyetem kutatóinak most először mégis sikerült egy jó hatásfokú programmal előállniuk.
Az új program neve SASI vagyis Semi-supervised Algorithm for Sarcasm Identifcation, azaz magyarul „Félig-felügyelt Algoritmus a Szarkaszmus Felismerésére”. A programot az Amazon.com oldalon tesztelték, és megállapították, hogy a SASI 77 százalékos pontossággal ismerte fel a szarkasztikus megjegyzéseket.
A kutatók angol, német és kínai nyelvű szövegekkel dolgoztak. Szerintük az arab és a héber szarkazmusok beazonosítása a legnehezebb. Az angol nyelv többek között azért számít viszonylag könnyűnek, mert segít a fokozott írásjelhasználat.
Az algoritmus alkalmazásában – ha valóban igaz az eredmény – sok lehetőség rejlik. Az interneten felhalmozott különböző kritikák – termékekről, éttermekről, filmekről, stb. – kiértékelését úgy automatizálhatja, hogy csak keveset veszít a pontosságból.