-
Sándorné Szatmári: @CIkk: Mende Balázs Gusztáv kutató csoportja írta "..az avarok anyai ágú etnogenezise egys...2025. 07. 15, 14:43 2. rész: nomád régészeti konferencia...
-
ganajtúrós bukta: Most találtam a wikiben: "Ugyanez a genom 50% manysi (finnugor), 35% szarmata (indoiráni) ...2025. 07. 12, 20:34 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Amúgy nincs kedved kalandmesternek jelentkezni a legközelebbi m.a.g.u....2025. 07. 09, 18:00 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Egyetlen konkrétum van a hosszú szövegedben: a magyarban E3-ban nincs ...2025. 07. 09, 11:17 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Idézet a cikkből: "...erősen kritizálják a nyelvcsalád fogalmát. Ennek ...2025. 07. 09, 10:23 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Fiatal pár új lakásba költözik. Vajon hogy alakul a soruk? Tiszta Szomszédok, nem igaz?
Az internet egyik áldása, hogy az irodánkból is figyelhetjük a természetet, nem kell messzire urtaznunk, pláne kitenni magunkat az időjárás viszontagságainak. Korábban már ajánlottunk olyan oldalakat, ahol webkamerák segítségének köszönhetően medvéket, fókákat, vaddisznókat, kerecsensólymokat vagy akár réti sasokat figyelhetünk meg – akár az ágyunkból, laptopunkon sorozatok helyett a természet apró rezdüléseit figyelve.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Most újabb lehetőségről számolhatunk be. A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület a Jászsági Madárvédelmi Területen a parlagi sasok védelme érdekében kutatási projektet folytat. Ennek keretében webkamerát helyeztek ki az egyik pár fészkéhez. A madárvédelmi szakemberek természetesen komoly tudományos munkát végeznek, figyelik az állatok viselkedését – de ez minket ne zavarjon. Nekünk nincs más dolgunk, mint gyönyörködni a csodálatos madarakban, élvezni napi cukiságadagunkat. Persze az sem árt, ha elolvassuk a projektről szóló tájékoztatót és az új kedvenceinkről szóló leírást: bizonyára tanulhatunk belőle.