-
ganajtúrós bukta: Most találtam a wikiben: "Ugyanez a genom 50% manysi (finnugor), 35% szarmata (indoiráni) ...2025. 07. 12, 20:34 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Amúgy nincs kedved kalandmesternek jelentkezni a legközelebbi m.a.g.u....2025. 07. 09, 18:00 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Egyetlen konkrétum van a hosszú szövegedben: a magyarban E3-ban nincs ...2025. 07. 09, 11:17 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Idézet a cikkből: "...erősen kritizálják a nyelvcsalád fogalmát. Ennek ...2025. 07. 09, 10:23 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: Az alapszókincs az olyan szavak amiket nap mint nap folyamatosan haszn...2025. 07. 08, 23:12 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Már hozzáférhető a Romániai Magyar Lexikon, amely 150 szócikkben tájékoztat erdélyi műemlékekről. Az adatbázis hamarosan tovább bővül.
Már elérhető a Romániai Magyar Lexikon az interneten. A legelső körben „kiadott” anyag az erdélyi műemlékeket dolgozza fel, összesen 150 műemléknek szenteltek adatlapot a gyűjteményben. Az információk magyarul és románul is elolvashatók.
A Kultúra.hu portál beszámolója szerint a szócikkek máshol nem jelennek meg, csakis a Lexikon számára íródtak. A munka Kovács Zsolt művészettörténész vezetésével zajlott, és az Entz Géza Művelődéstörténeti Alapítvány segítette az adatbázis összeállítását. Így huszonegy település műemlékeiről készült leírás; főként kolozsvári, nagyváradi és marosvásárhelyi templomok, várak, lakóházak, emlékművek kerültek be a Romániai Magyar Lexikonba. De nem maradtak ki az olyan kisebb, de kultikusnak számító helyek sem, mint Gyergyószentmiklós vagy Szászrégen.
Az alkotók úgy tervezik, a lexikont évente bővítik majd új témakörökkel. A következő feldolgozandó terület várhatóan Erdély szellemtörténete lesz 140 szócikkel. A cél egy olyan folyamatosan frissülő kézikönyv létrehozása, amely nemcsak korszerű ismereteket biztosít a felhasználóknak, de lehetőséget nyújt egy tudományos közösség létrehozására is. Az adatbázis a www.lexikon.ro és a www.enciclopediavirtuala.ro címeken érhető el.