-
Sándorné Szatmári: @szigetva: Bocs, de általánosságban beszélek a nyilvánosság kérdéséről, amit az említett e...2025. 03. 14, 09:37 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Ugyan nem tudom miről beszélsz, de ha nem vagy képes összerakni, hogy ...2025. 03. 12, 17:14 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: Most én is kijelentem, hogy ezután csak az engedélyemmel idézhetik forrásként amit ide az ...2025. 03. 12, 16:37 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: @cikk "Aki bővebben kíváncsi a kísérletekre, és további hasonlóságokra és különbségekre vá...2025. 03. 12, 16:20 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: @bm: Az említett Koko majom bírta nyilvánvalóan azokat a képességeket, amelyekről a majom ...2025. 03. 12, 16:01 Áttörés: beszélő majmok
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Az idei év első felében is rekordszámú újságírót öltek meg hivatása gyakorlása közben a világon: 59-et. A legtöbbet Mexikóban.
Tavaly az első hat hónapban 53-at, az egész évben pedig 122-t - jelentette hétfőn a genfi székhelyű Press Embleme Campagne (Sajtó, Embléma, Kampány – PEC) nevű civil szervezet.
A meggyilkolt újságírók száma folyamatosan nő az utóbbi években, 2008-ban 91 volt.
Az idén a legtöbb tollforgatót – kilencet – Mexikóban ölték meg, Hondurasban nyolcat, Pakisztánban hatot, Nigériában és a Fülöp-szigeteken négyet-négyet, Oroszországban és Kolumbiában hármat-hármat, Irakban, Nepálban, Thaiföldön és Venezuelában kettőt-kettőt.
Ezenkívül egy-egy újságírót meggyilkoltak Afganisztánban, Angolában, Bangladesben, Brazíliában, Bulgáriában, Kamerunban, Cipruson, Ecuadorban, Izraelben, a Kongói Demokratikus Köztársaságban, Ruandában, Törökországban, Szomáliában és Jemenben.
Blaise Lempen, a PEC főtitkára szerint azokban az országokban vannak a legnagyobb veszélynek kitéve az újságírók, ahol valamilyen belső fegyveres konfliktus van.
Lempen januárban a tavalyi évre vonatkozóan kijelentette: semmilyen javulás nem érzékelhető Mexikóban, ahol 13 újságírót öltek meg 12 hónap leforgása alatt.
Az idei első fél év adata még elszomorítóbb a kilenc megölt újságíróval a latin-amerikai országban.
A PEC harmincöt egyesületet és érdekvédelmi szervezetet tömörít a világ mintegy száz országában, és egy olyan nemzetközi konvenció megalkotásáért küzd, amely védené az újságírókat a konfliktusövezetekben.