-
Sándorné Szatmári: @szigetva: Bocs, de általánosságban beszélek a nyilvánosság kérdéséről, amit az említett e...2025. 03. 14, 09:37 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Ugyan nem tudom miről beszélsz, de ha nem vagy képes összerakni, hogy ...2025. 03. 12, 17:14 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: Most én is kijelentem, hogy ezután csak az engedélyemmel idézhetik forrásként amit ide az ...2025. 03. 12, 16:37 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: @cikk "Aki bővebben kíváncsi a kísérletekre, és további hasonlóságokra és különbségekre vá...2025. 03. 12, 16:20 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: @bm: Az említett Koko majom bírta nyilvánvalóan azokat a képességeket, amelyekről a majom ...2025. 03. 12, 16:01 Áttörés: beszélő majmok
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Óvatosan, de azért kritizál Shanghaiban az amerikai elnök: a szólásszabadság mellett, az emberi jogok védelmében nyilatkozott egyetemistáknak.
Szép példája a kínai internetes cenzúrának, hogy a Barack Obama amerikai elnök nyilatkozatához kapcsolódó internetes hozzászólások hamar lekerültek a különböző kínai híroldalakról.
Nem véletlenül, hiszen a nemrég béke Nobel-díjjal kitüntetett politikus éppen az emberi jogok védelmében és a cenzúra ellen beszélt ma Shanghaiban egy nyilvános találkozón, számol be a Guardian.
Az eseményt eredetileg legalább ezerfősre tervezték az amerikai meghívottak, a kínai hatóságok azonban 300 diák részvételét tették csak lehetővé, és nem mentek bele abba sem, hogy a videofelvétel sugározható legyen Kínában. Így csupán a Fehér Ház weboldalán és egy helyi shanghai-i tévéadón láthatták a kíváncsiak, mit is mond az Egyesült Államok elnöke az összegyűlt diákoknak.
Obama a szólásszabadság és az emberi jogok védelmében szólalt fel, és a megjelentek kérdéseire válaszolt. Aligha valószínű persze, hogy az óvatos kínai hatóságok ne figyeltek volna rá, hogy a „megfelelő” kérdések hangozzanak el a megfelelő emberek szájából. Bár az elnök maga választhatott a kíváncsi diákok közül kérdezőket, a Guardian információi szerint a hallgatóságot alaposan megszűrték az illetékesek. Többek között például a Kommunista Ifjúsági Liga tagjait is beválogatták.
Ennek köszönhetően nem került sor kenyértörésre – ahogy az egyik ismert kínai blogger, Michael Anti jellemzi az eseményt, „Obama nagyon puhán viselkedett, és került mindenféle konfrontációt Kínával”.
Obama háromnapos látogatása és az emberi jogok és szabadságjogok kérdése természetesen lázban tartja a kínai értelmiséget, derül ki a cikkből. Az már más kérdés, hogy van-e módjuk hangot adni bármiféle véleményüknek is.