-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kérlek, fejezd be a hülyeséget. Egyszer-kétszer talán vicces, de most ...2024. 11. 13, 12:05 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 12 kiegészítés: -A mai angolban a "kulcs" szó időben csak oda helyezhe...2024. 11. 13, 11:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: "..„ké” milyen meggondolásból jelentene 'eszközt', abba bele se merek gondolni....2024. 11. 13, 10:55 Szótekerészeti agybukfenc
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Metaforák helyett akkor mondd azt, hogy nt > nn. (Egyébként ezt se ...2024. 11. 13, 10:42 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 9 Gondolom félre értettél..: "....Csakhogy akkor a „keményebbé vált” volna" írt...2024. 11. 13, 10:06 Szótekerészeti agybukfenc
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Már három előadás szerepel a színházi előadásokat közvetítő Netszínpad repertoárján: az interneten elérhető az Adáshiba, a Retro szerelem és a Mézeskalács című produkció is.
Az internetes csatorna nemrégiben kezdte működését azzal a céllal, hogy a magyar színházak válogatott előadásait közvetítse – közölték a szervezők az MTI-vel. Mint írják, a magyar színházak produkcióit felvételről és élőben is közvetítő vállalkozás a külföldön élő magyarok számára is lehetővé teszi, hogy kapcsolatban maradhassanak a magyar színházi élettel.
A kezdeményezés célja a magyar kultúra terjesztése, a magyar nyelv ápolása és az, hogy segítséget nyújtson a sokszor rossz anyagi helyzetben lévő színházaknak.
A „Színház a nappaliban” előadásait az időzónától függetlenül bárki megtekintheti az általa választott időpontban, amennyiben jegyet vásárol a Jegymester.hu oldalon. De továbbra is terveznek élő közvetítéseket, amikor az internet előtt ülő nézők valós időben követhetik a színházi előadásokat.
A Netszínpad repertoárján jelenleg három darab szerepel, amelyet a közönség bármikor megtekinthet az interneten. A Gózon Gyula Kamaraszínház előadása, Szakonyi Károly Adáshiba című műve a 20. század egyik magyar sikerdarabja, a hatvanas évek világának szatírája. A Budaörsi Játékszín produkciói: a Retro szerelem, amely Csokonai Az özvegy Karnyóné s két szeleburdiak című műve alapján készült, egy klasszikus bohózat modern újragondolása és a Mézeskalács című zenés mesejáték.
A repertoárra a Gózon Gyula Kamaraszínház másik előadását, Schwajda György Himnusz című művét is felveszik a napokban, a nyár folyamán pedig további tíz darabbal, szeptembertől havi egy-két produkcióval bővül a kínálat – közölte a vállalkozás kommunikációjával foglalkozó cég az MTI-vel. Mint mondták, a Netszínpad – amelynek jelenleg a Gózon Gyula Kamaraszínházzal és a Budaörsi Játékszínnel van megállapodása –, további négy színházzal folytat tárgyalásokat.
Laczkó Jánosnak, a Netszínpadot üzemeltető Infotéka Kft. ügyvezetőjének tájékoztatása szerint az indulást másfél éves szervezőmunka előzte meg, az informatikai rendszerre és a szerződések letisztázására eddig mintegy 15 millió forintot költött a társaság. Erre azért volt szükség, hogy többek között az Előadóművészi Jogvédő Iroda (EJI) is elfogadja és támogassa a Netszínpad működését.
Az előadások sugárzási jogainak megszerzését bonyolítja, hogy a Netszínpadnak nem csak az adott színházzal, szerzővel kell külön megállapodnia, hanem a közvetített produkciók minden résztvevőjével, akik részesednek az őket támogató távoli nézők jegyvásárlásaiból.
A közvetítési rendszer képes a megtekintést letiltani bármely városban, megyében vagy akár országokban is. „Ezt a lehetőséget azért fejlesztettük ki, mert több színházigazgató jelezte, hogy nem szeretné, ha az online közvetítések csökkentenék a helyi nézőszámot” – emelte ki Laczkó János.
A Netszínpad szolgáltatása a http://netszinpad.com oldalon érhető el, emellett a darabok előzetesei megtekinthetők a Facebookon és a YouTube-on is.