-
Sándorné Szatmári: @nasspolya: (Hátha ennyi idő után még elolvasod..) -29-ben ezt írtad: ".... mi a pontos kü...2024. 11. 23, 12:47 A nyitás tárgya
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kétségtelen, hogy majd ha tudunk valamit a jelenleg ismertnél korábbi ...2024. 11. 22, 14:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 14 "..az állítólagos "ősnyelvről" azért könnyű bármit (és annak az ellenkezőjét...2024. 11. 22, 14:17 Szótekerészeti agybukfenc
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kérlek, fejezd be a hülyeséget. Egyszer-kétszer talán vicces, de most ...2024. 11. 13, 12:05 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 12 kiegészítés: -A mai angolban a "kulcs" szó időben csak oda helyezhe...2024. 11. 13, 11:33 Szótekerészeti agybukfenc
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Lehet, hogy a Microsoft új keresőmotorja, a Bing.com már a sikeres névválasztással is átrendezheti a keresők piacát, amelyet toronymagasan a Google vezet.
A keresőmotorok legnépszerűbbike világszerte a Google, amely 64%-os részesedéssel bír a keresők között. Őt a Yahoo! követi, 20%-kal. A Microsoft, noha a világ vezető szoftvergyártója, mindössze 8,2%-nyi részt tud a magáénak az MSN-nel.
„Ha időben visszanézzük, a sikeres név titka az, hogy könnyen megjegyezhető. Az emberek leginkább három keresőt ismernek: a Google-t, a Yahoo!-t és az MSN-t. Mindhárom egyformán rövid” – nyilatkozta Josh Krichefski, a BLM Quantum médiaügynökség munkatársa a BBC-nek. Szerinte a nemrég megjelent Wolfram Alpha neve ebből a szempontból nagyon rossz választás volt, mivel nem megy egykönnyen az ember fejébe.
Egy másik igen fontos szempont a rövidség. Andy Nicole, a Sputnik digitális tervező- és marketingiroda ügyvezetője ezt így fogalmazta meg: „az ember gyors és megkapó nevet szeretne. Ha a név hosszabbra nyúlik, az körülményesen hangzik”.
Az is jó pont, ha az adott névnek nincs kikövetkeztethető jelentése. Krichefski úr a Google-t emeli ki mint pozitív példát: „amikor belefogtak, a Google nem volt világszerte ismert szó. Mostanra már az, sőt, ige is képződött belőle: a meggugliz. Ha egy névnek funkcionális jelentést akarunk tulajdonítani, kevésbé lesz érdekes – és könnyebb elfelejteni” – mondta. És bár a Google-t hozta példának, rosszul tette: a vállalat neve a googol ('tíz a századikon') szóból rövidült.
A legutolsó kritérium a szakértők szerint az, ha egy névhez pozitív képzetek, asszociációk társulnak – vagy legalábbis mentes a negatív érzésektől.
A fentiekben felsorolt négy kritériumnak a Bing neve nagyjából megfelel: rövid, könnyen megjegyezhető („gyorsan ki lehet mondani – szerintem ez hasznos. Ha jól belegondolunk, a keresőmotorok nem tartalmat szolgáltatnak, hanem megkönnyítik a munkát. Az embernek gyorsan van rájuk szüksége, hogy megtudja, amire kíváncsi” – mondta Krichefski úr). Nincs kimondottan körülírható jelentése sem, így mentes a negatív képzetektől.
A kutatók tehát – hacsak a névről van szó – ígéretesnek látják az új kereső jövőjét. Természetesen úgy, hogy megbízható technikai tudás is van mögötte. Mert mit ér a jó név jó kereső nélkül?