-
Sándorné Szatmári: @szigetva: Bocs, de általánosságban beszélek a nyilvánosság kérdéséről, amit az említett e...2025. 03. 14, 09:37 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Ugyan nem tudom miről beszélsz, de ha nem vagy képes összerakni, hogy ...2025. 03. 12, 17:14 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: Most én is kijelentem, hogy ezután csak az engedélyemmel idézhetik forrásként amit ide az ...2025. 03. 12, 16:37 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: @cikk "Aki bővebben kíváncsi a kísérletekre, és további hasonlóságokra és különbségekre vá...2025. 03. 12, 16:20 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: @bm: Az említett Koko majom bírta nyilvánvalóan azokat a képességeket, amelyekről a majom ...2025. 03. 12, 16:01 Áttörés: beszélő majmok
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Bábelőadással, "mesetakaróval", játékokkal, mesebállal és számos érdekes programmal várja a mesék szerelmeseit szombaton, a Magyar Mese Ünnepén a fővárosban a Millenáris Fogadója, ahol az olvasóközönség a mesés és verseskönyvek íróival és rajzolóival is találkozhat.
A Magyar Mese Ünnepe meghittebbé kívánja tenni a hagyományos író-olvasó találkozókat, ezért szombaton „gigantikus mesehallgató gyerekszobává változik" a Millenáris Fogadó, ahol meseszőnyegek, játékok, verses rajzfilmek, mesekönyvek, gyerekirodalmi újságok várják a kicsiket és a nagyokat egyaránt.
Délelőtt Bartos Erika, Bogyó és Babóca írója, rajzolója mutatja be a színpadon kedves figuráit, majd Berg Judit, a népszerű Rumini-sorozat írója Bujtor Annával élőbábos előadást mutat be. Ezt követően Lackfi János költő, meseíró lép a közönség elé verseivel, melyek előadásában a Sajtkukacz zenekar lesz segítségére.
Délután a mese ünnepének házigazdája, Bátky András, Pipogya medve életre hívója folytatja a sort: „helyben készít mesét" a gyerekekkel. Ebben Takács Mari illusztrátor és Bognár Szilvi népdalénekes lesznek a segítségére a színpadon megalkotott festményekkel, dalokkal.
Rajtuk kívül mintegy félszáz meseírót és illusztrátort várnak a helyszínre, többek között Agócs Íriszt, Czigány Zoltánt, Kukorelly Endrét, Marék Veronikát, Maros Krisztinát, Nyulász Pétert, Parti Nagy Lajost, Pásztóhy Pankát, Pikler Évát és Rófusz Kingát.
A gyerekeket a kecskeméti Katona József Megyei Könyvtár gyermekrészlege és a zuglói Cserepesház óriás társasjátékai is várják. A helyszín egyik fő attrakciója lesz egy különleges varázslepel, a Mesetakaró, amelyet több mint száz óvoda által készített képekből varrt össze a Gondolkodj Egészségesen Alapítvány.
A kicsik kézműveskedhetnek is: különböző technikákkal készíthetik el a saját kis mesekönyvüket, a mesebálon pedig kedvenc meseszereplőjük bőrébe bújhatnak. Az átváltozásban a rendelkezésre álló anyagok, ruhák, jelmezek lesznek a gyerekek és a felnőttek segítségére.
A gyereklap-olvasósarokban a Kárpát-medence több mint egy tucatnyi magyar nyelvű gyermekirodalmi folyóirata bemutatkozik be. A szerkesztőségek ízelítőt küldenek az elmúlt fél év lapszámaiból, így olyan lapok mutatkoznak be, mint a Tücsök a Felvidékről, az Irka Kárpátaljáról, a Cimbora, a Napsugár, a Szivárvány Erdélyből, a Jó pajtás és a Mézeskalács a Vajdaságból. Emellett természetesen a klasszikusok is kézbe vehetők, például a Kincskereső, a Dörmögő, a Csodaceruza, a Szitakötő, a Süni és a Burgumburg.
Az érdeklődők a programról részletes információkat olvashatnak a Millenáris honlapján (http://www.millenaris.hu/gyerekprogramok/magyar_mese_unnepe/) is.