-
Sándorné Szatmári: @szigetva: Bocs, de általánosságban beszélek a nyilvánosság kérdéséről, amit az említett e...2025. 03. 14, 09:37 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Ugyan nem tudom miről beszélsz, de ha nem vagy képes összerakni, hogy ...2025. 03. 12, 17:14 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: Most én is kijelentem, hogy ezután csak az engedélyemmel idézhetik forrásként amit ide az ...2025. 03. 12, 16:37 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: @cikk "Aki bővebben kíváncsi a kísérletekre, és további hasonlóságokra és különbségekre vá...2025. 03. 12, 16:20 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: @bm: Az említett Koko majom bírta nyilvánvalóan azokat a képességeket, amelyekről a majom ...2025. 03. 12, 16:01 Áttörés: beszélő majmok
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Bemutatókkal, foglalkozásokkal, internetes játékokkal várják az érdeklődőket március végéig a könyvtárak az Internet Fiesta 2010 programsorozaton.
A szervezők szerint az idei rendezvénysorozat célja bemutatni, hogy az internet segítségével milyen új közösségek, együttműködések hozhatók létre. A programhoz csatlakozó könyvtárak az internet gazdagságát, a technológiák sokrétűségét akarják megismertetni a nagyközönséggel – áll a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár (FSZEK) közleményében.
A programokban kiemelt szerepet kap a világháló közösségépítő hatása, a személyes kapcsolatok létrejöttét, az önkifejezést és a közös munkavégzést megkönnyítő újfajta eszközök – például az iWiW, a Facebook, az internetes napló, a GoogleDocs – népszerűsítése, valamint a webkettes alkalmazások megismertetése.
A könyvtárak szakemberek bevonásával ismertetik meg a gyerekekkel és a felnőttekkel a világhálós lehetőségeket és veszélyeket, a hasznos interaktív weboldalakat. A szervezők adatbázis-bemutatókkal, foglalkozásokkal, internetes játékokkal várják a közönséget, külön figyelmet fordítva a hátrányos helyzetű emberek bevonására is.
A 11. magyarországi Internet Fiesta az Informatikai és Könyvtári Szövetség szervezésében, a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával valósul meg. Az idén több mint 230 település 300-nál több könyvtára megközelítőleg 1200 rendezvénnyel csatlakozott az eseménysorozathoz.
A záró konferenciát március 31-én rendezik meg Kezedben a Világ! címmel a központi Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárban, ahol bemutatkoznak a legérdekesebb Fiesta-programot összeállító könyvtárak, és előadások hallhatók az internet társadalmi hatásairól, a legújabb mobil technológiákról.
Az internetkultúra népszerűsítését szolgáló világméretű rendezvénysorozatot évente rendezi meg az Internet Society. Magyarország 2000-ben csatlakozott az akcióhoz, amelyben kezdettől fogva fontos szerepet vállalnak a könyvtárak.