-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kétségtelen, hogy majd ha tudunk valamit a jelenleg ismertnél korábbi ...2024. 11. 22, 14:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 14 "..az állítólagos "ősnyelvről" azért könnyű bármit (és annak az ellenkezőjét...2024. 11. 22, 14:17 Szótekerészeti agybukfenc
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kérlek, fejezd be a hülyeséget. Egyszer-kétszer talán vicces, de most ...2024. 11. 13, 12:05 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 12 kiegészítés: -A mai angolban a "kulcs" szó időben csak oda helyezhe...2024. 11. 13, 11:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: "..„ké” milyen meggondolásból jelentene 'eszközt', abba bele se merek gondolni....2024. 11. 13, 10:55 Szótekerészeti agybukfenc
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Hamarosan indul a Facebook Graph Search! Az örömhírt érdemes a helyén kezelni: hatalmas marhaságok történhetnek velünk, ha nem figyelünk oda a biztonsági beállításainkra.
Megváltoztatja az életünket a Facebook Graph Search: a közösségi portál rövidesen mindenki számára elérhetővé teszi az új szolgáltatást, aminek köszönhetően állítólag sokkal hatékonyabban érjük el a világot – no és a világ minket. Azaz az életünk még inkább nyitott könyv lehet azok számára, akik kíváncsiak ránk. Azaz, ha éppen nagyon kíváncsi ránk valaki, egészen bensőséges dolgokat is megtudhat majd rólunk. Éppen ezért érdemes ránézni a biztonsági beállításainkra: nem biztos, hogy minden olyan tartalmat szeretnénk a széles világgal megosztani, amit valaha feltöltöttünk a profilunkra.
A Marketo blog ez alkalomomból egy elgondolkoztató infografikát közölt a Facebook-os tömegek biztonsági szokásairól. Az összegyűjtött adatok néha egészen megdöbbentőek, de legalábbis elgondolkoztatóak.
A Facebookot legalább havi rendszerességgel használó egymilliárd felhasználóból 13 millió még soha nem nyúlt hozzá a biztonsági beállításaihoz.
A felhasználók 23 százaléka az összes, vagy közel összes posztját mindenki számára elérhetővé teszi – ez az adat meglehetősen zavarba ejtő, különösen annak fényében, hogy a felhasználók 11 százaléka jelezte, hogy már történt vele olyasmi, hogy valaki az engedélye nélkül próbált bejelentkezni a fiókjába.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Az óvatosságot már csak az is indokolja, hogy a munkaadók 91 százaléka jelezte, megvizsgálja a nála jelentkező potenciális munkavállalók Facebook-profilját. Ha tehát aggódunk az esetleg velünk összefüggő digitális sallang miatt, nem árt, ha szűkmarkúan bánunk a profilunk hozzáférési beállításaival.
Egy átlagfelhasználó Facebook-hálózatában átlagosan 97 ezer fotó található – ezek egy jó része olyan, amin esetleg valaki beteggelt bennünket. Hasonló a helyzet a földrajzi helyekkel: ha nem szeretnénk, hogy ismeretlenek vizslassák az általunk frekventált helyeket, érdemes erre is odafigyelnünk.
Természetesen nem mindenki osztatlanul boldog a Facebook első látásra sokszor kéretlen újításai miatt. Ezekkel az előzményekkel ez nem is csoda. Az alábbi kisfilm azt mutatja be, hogyan változtatja meg az ember privát szféráját a Facebook kérés nélkül: