-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: "Jó esetben matematikailag alátámasztható sokféle tudományág." --> ...2025. 07. 04, 23:11 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: A válaszokat a jelenlegi tudásunk alapján próbáljuk keresni. Nem a jöv...2025. 07. 04, 09:02 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: A matematika terektől, időszakoktól, kultúráktól csak annyiban függ, ho...2025. 07. 04, 08:20 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
ganajtúrós bukta: @Sándorné Szatmári: "Úgy gondolom, hogy a matematikában működő, csak darabszámra építő "va...2025. 07. 03, 12:29 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
-
Sándorné Szatmári: @ganajtúrós bukta: Talán a mesterséges intelligencia alkalmas lesz felvállalni a bonyolult...2025. 07. 02, 09:29 Mi bizonyítja, hogy a magyar nyelv finnugor?
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Schmitt Pál kemény munkával elérte, amit előtte köztársasági elnök még nem: Szalacsiéhoz és Uhrin Benedekéhez hasonló népszerűségre tett szert.
Schmitt Pál sorra ihleti meg a legkülönbözőbb művészeti ágak képviselőit. A rajzfilmes gúnydal után egy sokkal hagyományosabb műfajban, a költészetben jelent meg alakja.
Nyerges Gábor Ádám Dalok a Sándor Palotából (sic) című ciklusából két költeményt ismerhetünk meg. Az egyes szám első személyben megszólaló államfő mindkét költeményben nehéz sorsát panaszolja, tetteit sorolja és a nép hálátlansága miatt kesereg. A két költemény végkicsengése eltért: az egyik költeményben a világgá bujdosást fontolgatja, a másik végén azonban kitart, optimistán néz a jövőbe. A költemények négy négysoros strófából állnak, ABAB, illetve AABB rímképletűek. Feltűnő stílusjegyük a helyesírási hibák sokasága: elsősorban a mássalhangzóhosszúság-tévesztés, a j és a ly felcserélése, az egybe- és különírás eltévesztése a jellemző.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
A versek a félonline.hu szabad művészeti kulturális portálon jelentek meg. Művészi értékelésüket olvasóinkra bízzuk.