-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kérlek, fejezd be a hülyeséget. Egyszer-kétszer talán vicces, de most ...2024. 11. 13, 12:05 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 12 kiegészítés: -A mai angolban a "kulcs" szó időben csak oda helyezhe...2024. 11. 13, 11:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: "..„ké” milyen meggondolásból jelentene 'eszközt', abba bele se merek gondolni....2024. 11. 13, 10:55 Szótekerészeti agybukfenc
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Metaforák helyett akkor mondd azt, hogy nt > nn. (Egyébként ezt se ...2024. 11. 13, 10:42 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 9 Gondolom félre értettél..: "....Csakhogy akkor a „keményebbé vált” volna" írt...2024. 11. 13, 10:06 Szótekerészeti agybukfenc
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Feladta magát a Szövetségi Nyomozó Irodának (FBI) a Spamkirály néven elhíresült Sanford Wallace, aki 27 millió nem kívánt üzenetet küldött szét a Facebook szervereiről - közölték pénteken amerikai médiaforrások.
Wallace ellen csütörtökön 11 pontban emeltek vádat: csalással, védett számítógép szándékos megrongálásával, valamint a Facebook és a MySpace közösségi portálokról történt letiltásával szembeni ellenszegülés kísérletével vádolják.
A 43 éves Wallace olyan programot írt, amely kikerülte a Facebook spamszűrőit és olyan, látszólag barátoktól érkező üzeneteket küldött szét a felhasználóknak, amely egy weboldal meglátogatására szólított fel. A megtévesztettek az e-mail címük és a jelszavuk beírása által egy aloldalon találták magukat, amelynek ily módon generált forgalma révén Wallace "tekintélyes jövedelemre" tett szert.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
A program összegyűjtötte a félrevezetett felhasználók ismerőseit és nekik is spameket küldött. Wallace-nek 2008 novembere és 2009 márciusa között mintegy félmillió lóvá tett Facebook-felhasználó révén több mint 27 millió nem kívánt üzenetet küldött szét.
A Facebook 2009-ben beperelte a férfit, akit egy szövetségi bíró eltiltott a közösségi oldal további használatától, ám ő idén többször is megszegte ezt a rendelkezést. A bíró az akkori polgári peres eljárásban 711 millió dollárt ítélt meg a Facebooknak, ám a cég közölte: nem számol azzal, hogy megkaphatja az összeget.
A Facebook üdvözölte a Wallace elleni új, ezúttal büntetőjogi eljárást. A vádlottat, aki csütörtökön ártatlannak vallotta magát a bíróság előtt, 100 ezer dollár óvadék ellenében szabadlábra helyezték. Wallace-t ismételten felszólították, hogy kerülje el a Facebookot és a MySpace-t.
Ha elítélik, Wallace-ra a hatrendbeli csalás miatt három, a háromrendbeli komputerfeltörés miatt pedig 10 évi börtönt, az eltiltásnak való kétrendbeli ellenszegülés miatti büntetést pedig a belátása szerint szabhatja ki a bíróság.