-
Sándorné Szatmári: @szigetva: Bocs, de általánosságban beszélek a nyilvánosság kérdéséről, amit az említett e...2025. 03. 14, 09:37 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Ugyan nem tudom miről beszélsz, de ha nem vagy képes összerakni, hogy ...2025. 03. 12, 17:14 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: Most én is kijelentem, hogy ezután csak az engedélyemmel idézhetik forrásként amit ide az ...2025. 03. 12, 16:37 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: @cikk "Aki bővebben kíváncsi a kísérletekre, és további hasonlóságokra és különbségekre vá...2025. 03. 12, 16:20 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: @bm: Az említett Koko majom bírta nyilvánvalóan azokat a képességeket, amelyekről a majom ...2025. 03. 12, 16:01 Áttörés: beszélő majmok
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Jill Abramson személyében először neveztek ki nőt a 160 éves The New York Times élére – jelentette pénteken az amerikai média.
A lap kiadója, Arthur Sulzberger által csütörtökön bejelentett kinevezés szeptember 6-tól lép érvénybe. Az 57 éves Abramson korábban oknyomozó újságíró, a washingtoni tudósítói iroda vezetője és szerkesztő volt a lapnál, majd 2003-tól a leköszönő főszerkesztő, Bill Keller egyik helyettese lett.
Noha jelentősebb regionális lapok élén állt már női szakmai vezető, történelmi jelentőséggel bír, hogy a kollégái által „szürke hölgyként” emlegetett Jill Abramson került az értelmiségi körökben országos, sőt globális olvasottságú liberális lap élére.
Bill Keller, aki 2003-ban a lapnak plagizált cikkeket írogató Jayson Blair lebukása okozta botrány nyomán lett főszerkesztő, nehéz időszak után adja át az irányítást: a lapnak szembe kellett néznie az internetes tájékozódás elterjedésének és a pénzügyi válság következményeivel. Nem volt zökkenésmentes a NYT együttélése a Bush-kormányzattal sem, amelynek a telefonlehallgatási és a kényszervallatási gyakorlatáról megjelentetett cikkek nem egyszer okoztak feszültséget a szerkesztőség és a Fehér Ház között. Az Obama-kormány éveiben a WikiLeaks leleplezéseinek közlése vezetett súrlódásokhoz.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Keller irányítása alatt a lap írásait 18 Pulitzer-díjjal jutalmazták, és az internetes kiadás olvasótábora jelentősen kibővült, ám a gazdasági gondok miatt a lap kénytelen volt számos munkatársát elbocsátani.
Abramson olyan lapot örököl, amelynek digitális hatása igen jelentős: az egyéni felhasználók száma 46 millió, akik közül 33 millió amerikai. A kiadó anyagi megfontolásokból márciustól részlegesen fizetőssé tette az internetes hozzáférést, ami 24 százalékos zuhanást okozott a lehívott weboldalak számában.
A főszerkesztőnő számára azonban nem ismeretlenek az ezen a téren jelentkező problémák, szakmai oldalról ugyanis ő irányította a The New York Times digitális stratégiájának kidolgozását. Ugyanakkor számára is alapvető kihívást jelent az, hogyan növelje a webes olvasottságot a szakmai elvek és a minőségi színvonal faladása nélkül.
Abramsonnal egy időben a kiadó Dean Baquet-t, a The New York Times washingtoni tudósítói irodájának vezetőjét, a The Los Angeles Times volt szerkesztőjét nevezte ki hírfőszerkesztőnek.