-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kérlek, fejezd be a hülyeséget. Egyszer-kétszer talán vicces, de most ...2024. 11. 13, 12:05 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 12 kiegészítés: -A mai angolban a "kulcs" szó időben csak oda helyezhe...2024. 11. 13, 11:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: "..„ké” milyen meggondolásból jelentene 'eszközt', abba bele se merek gondolni....2024. 11. 13, 10:55 Szótekerészeti agybukfenc
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Metaforák helyett akkor mondd azt, hogy nt > nn. (Egyébként ezt se ...2024. 11. 13, 10:42 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 9 Gondolom félre értettél..: "....Csakhogy akkor a „keményebbé vált” volna" írt...2024. 11. 13, 10:06 Szótekerészeti agybukfenc
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Európa Tanács: a médiaszabadság szempontjából a legaggasztóbb, hogy egyre gyakoribbak az újságírókat érő támadások.
Az újságírók elleni erőszakos cselekmények egyre gyakoribbá válását tartja a leginkább aggasztó jelenségnek a médiaszabadság szempontjából az a dokumentum, amelyet szerdán vitatott meg Strasbourgban az Európa Tanács parlamenti közgyűlése.
Legkevesebb húsz újságírót öltek meg 2007 óta Európában, közülük 13-at Oroszországban – áll az Andrew McIntosh brit munkáspárti képviselő által késztett jelentésben.
A fizikai támadások, gyilkosságok, fenyegetések mellett két további veszélycsoportra is kitért a jelentés: egyfelől egyes kormányzatok visszaélnek a média irányításában meglévő lehetőségeikkel, másfelől a tulajdonosi érdekek bizonyos mértékben elnyomják a szakma erkölcsi szabályait.
Az Európa Tanács nem válthat le kormányokat, de felhívhatja a figyelmet a médiaszabadság megsértésének eseteire, és a pellengérre állítással időnként befolyásolhatja a kormányok magatartását – mondta a plenáris vita után tartott sajtótájékoztatón McIntosh.
Vele együtt találkozott az újságírókkal Haraszti Miklós, akinek hamarosan véget ér hat éves megbízatása az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) sajtószabadság-ügyi képviselőjeként. Ő is felhívta a figyelmet az erőszakcselekmények szaporodására, különösen Oroszországban és Kirgizisztánban. Szerinte emellett az is fenyegeti Európában a média szabadságát, hogy egyes kormányok igyekeznek rátenni a kezüket a tévéállomásokra, valamint ellenőrzésük alá próbálják vonni az internetet.
Külön kitért Törökországra, ahol szerinte hatályon kívül kellene helyezni azt a jogszabályt, amely az ártalmas internetes tartalmak ellen úgy próbál küzdeni, hogy bizonyos külföldi honlapok elérését akadályozza.
Több kérdést kapott Haraszti a dél-kaukázusi térség médiahelyzetével kapcsolatban. Grúziát illetően megállapította: azóta, hogy 2007 novemberében a kormány bezárt egy nagy ellenzéki tévét, számos bátorító jele van a pluralizmus megengedésének, legalábbis „már nem akadályozzák módszeresen a pluralizmust”.
Örményországban – mondta – a tartalmat illetően nincs pluralizmus, annak ellenére sem, hogy több magánkézben levő újság és tévéállomás működik.
Haraszti Miklós szerint Azerbajdzsánban romlik a médiaszabadság helyzete. Elmondta, hogy provokációk alapján, látszólag nem újságírói tevékenységük miatt, hanem „huliganizmus”, „narkománia” címén börtönbe zárnak a kormányzatot bíráló újságírókat.