-
Sándorné Szatmári: @szigetva: Bocs, de általánosságban beszélek a nyilvánosság kérdéséről, amit az említett e...2025. 03. 14, 09:37 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Ugyan nem tudom miről beszélsz, de ha nem vagy képes összerakni, hogy ...2025. 03. 12, 17:14 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: Most én is kijelentem, hogy ezután csak az engedélyemmel idézhetik forrásként amit ide az ...2025. 03. 12, 16:37 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: @cikk "Aki bővebben kíváncsi a kísérletekre, és további hasonlóságokra és különbségekre vá...2025. 03. 12, 16:20 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: @bm: Az említett Koko majom bírta nyilvánvalóan azokat a képességeket, amelyekről a majom ...2025. 03. 12, 16:01 Áttörés: beszélő majmok
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Súlyosan beteg gyerekek élményterápiás táboroztatását segítik mindazok, akik megvásárolják a Bátor Könyvet, az interneten született mese nyomtatott kiadását.
A kis Csepp történetét D. Tóth Kriszta indította el, és egy-egy fejezetet írt Kepes András, Bakos Piroska, Bazsó Gábor, Csiszár Jenő, Geszti Péter, Lackfi János, Mautner Zsófia, Oroszlán Szonja, Rácz Zsuzsa, Schell Judit, Süveges Gergő és Varga Livius. A kötetet Holló Anna illusztráció díszítik.
A mesét – melynek cselekményét az érdeklődők is alakíthatták a www.batorkonyv.hu oldalon vagy a Bátor Tábor Alapítvány Facebook-oldalán – júniusban kezdték el írni, s mivel „szerették az olvasók”, nyomtatott könyv lett belőle – mondta el D. Tóth Kriszta, a kötet szerkesztője a sajtó képviselőinek rendezett tájékoztatón pénteken Budapesten.
A kötet célja „felköszönteni az eddigi táborozókat”, valamint megismertetni a nagyközönséget a Bátor Tábor nevével és tevékenységével – ismertette Nagygyörgy András, a Bátor Tábor Alapítvány Közösségi Adományok Program vezetője, hozzátéve: hetente 3 ezer ember olvasta a kis Csepp kalandjainak alakulását az interneten. Minden eladott Bátor Könyv a súlyosan beteg gyerekek élményterápiás táboroztatását segíti – hangsúlyozta.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
Az idén 10 esztendős Bátor Tábor ingyenes élményterápiás programokat kínál daganatos, cukorbeteg, krónikus ízületi gyulladással, valamint hemofíliával kezelt gyermekek és családjaik részére. Turnusaiban a gyerekek olyan programokon vesznek részt, amelyeket máshol – orvosi felügyelet híján – nem próbálhatnának ki.
Az evezés, a lovaglás, az íjászat, a kézművesség, a tánc, a zene, a színjátszás vagy a magaskötélpályás foglalkozások lényege, hogy a táborozók számára sikerélményt nyújtsanak, erősítsék a gyerekek önbizalmát, énképüket és így növeljék gyógyulási esélyeiket. Az elmúlt 10 év alatt több mint 3 ezer gyerek táborozhatott Hatvanban.
A kötet szerzői – köszönetük jeléül – egy mindannyiuk által dedikált példányt juttatnak el Mark Zuckerbergnek, a Facebook alapító-tulajdonosának.