-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kérlek, fejezd be a hülyeséget. Egyszer-kétszer talán vicces, de most ...2024. 11. 13, 12:05 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 12 kiegészítés: -A mai angolban a "kulcs" szó időben csak oda helyezhe...2024. 11. 13, 11:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: "..„ké” milyen meggondolásból jelentene 'eszközt', abba bele se merek gondolni....2024. 11. 13, 10:55 Szótekerészeti agybukfenc
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Metaforák helyett akkor mondd azt, hogy nt > nn. (Egyébként ezt se ...2024. 11. 13, 10:42 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 9 Gondolom félre értettél..: "....Csakhogy akkor a „keményebbé vált” volna" írt...2024. 11. 13, 10:06 Szótekerészeti agybukfenc
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Internetcenzúrát figyelő oldalt hoztak létre a Harvardon, amelyen bárhonnan bárki jelentheti, ha nem sikerül elérnie egy weboldalt.
Az internettel és társadalmi kutatásokkal foglalkozó Berkman Központ programjaként létrejött cenzúrafigyelő a The Verdict of The Herd, azaz „a nyáj ítélete” kifejezés összevonásából kapta a Herdict nevet, és a www.herdict.org címen érhető el.
A februárban indított kezdeményezés célja, hogy a cenzúra által tiltott oldalakról listát vezetve fel lehessen mérni, hogy hol milyen tartalmakat korlátoznak, és ezekkel a problémákkal mennyien és milyen gyakran találkoznak.
Az oldal a felhasználók közvetlen IP-címét nem, csak az adott területre vonatkozó információt tárolja, ezért a cenzúragyanús oldalakat jelentők valóban névtelenek maradhatnak.
A Herdict felülete az angol nyelv mellett arabul és kínaiul is megtekinthető.
Az oldalak hozzáférhetetlenségének okait a Herdict nem vizsgálja, ezért elképzelhető, hogy olyan oldalak is a gyanús listára kerülnek, amelyek a kiszolgáló szerverhibája vagy egy egyszerű kábelszakadás miatt tűntek el.
Az oldalon a Google térképe segítségével az is nyomon követhető, hogy melyik oldalt honnan és mikor nem sikerült elérni.
„Célunk, hogy egy olyan adatbázist hozzunk létre, amelynek segítségével, kideríthető, hogy a netezők hol és milyen akadályokba ütköznek” – mondta Jonathan Zittrain, a Herdict alapítója.