-
Sándorné Szatmári: @szigetva: Bocs, de általánosságban beszélek a nyilvánosság kérdéséről, amit az említett e...2025. 03. 14, 09:37 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Ugyan nem tudom miről beszélsz, de ha nem vagy képes összerakni, hogy ...2025. 03. 12, 17:14 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: Most én is kijelentem, hogy ezután csak az engedélyemmel idézhetik forrásként amit ide az ...2025. 03. 12, 16:37 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: @cikk "Aki bővebben kíváncsi a kísérletekre, és további hasonlóságokra és különbségekre vá...2025. 03. 12, 16:20 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: @bm: Az említett Koko majom bírta nyilvánvalóan azokat a képességeket, amelyekről a majom ...2025. 03. 12, 16:01 Áttörés: beszélő majmok
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A hírek szerint a kíniak még a bevezetés előtt alaposan bevásárolnának a Facebook rövidesen tőzsdére kerülő részvényeiből.
A kínai kormány, ha a spájzra nem is, de a nyugati közösségi médiára egyértelműen pályázik. A megdöbbentő hírt a Business Insider tette közzé: a Facebook egy volt munkatársa szerint többek között őt is megkeresték kérésükkel, szedne már össze egy akkora alkalmazotti részvénycsomagot, hogy az már számítson.
Egy másik forrás szerint a Citibank 1,2 milliárd dollár értékben próbál bevásárolni Facebook-részvényekből bizonyos – részben kínai, részben egyéb ázsiai befolyás alatt álló – független alapok számára.
Az oldal az ajánló után folytatódik...
És ha mindez nem lenne még elég, egy harmadik – a Szilícium-völgy egyik legbefolyásosabb, de a cikk átlal meg nem nevezett befektetési bankjából származó – forrás szintén megerősítette, hogy ő is értesült arról, hogy a Citibank kínai megbízásból vásárolná a közösségi portál részvényeit.
A Facebook és a Citibank nem kívánták kommentálni a híreket, a kínai befektetési alapok sem nyilatkoztak az ügyben.
Sokakat aggaszthat, hogy az a kínai kormány, aki mindent megtesz az internet ellenőrzéséért, aki nem riad vissza a közösségi médiában neki nem tetsző vélemények akár erőszakos elhallgattatásától sem, most megpróbál befolyást szerezni a nyugati online médiában.
A Business Insider szerint egyelőre korai az aggodalom, mert a Facebook értékét a tőzsdei bevezetésre 100 milliárd dollár körülire becsülik – ehhez képest az 1,2 milliárd nem számottevő összeg. Mindemellett a kínaiak bevásárlásukkal nem szereznek döntési jogot a cégben és az sem biztos, hogy az eljáró kínai befektetési csoportok döntésének bármi köze lenne a kínai kormányhoz.
Azt sem szabad elfelejteni, hogy a kínai vagyonszerzést a Facebooknak jóvá kell hagynia. Ugyanakkor abból kiindulva, hogy Zuckerberg már régóta áhítozik a kínai piacra (annak ellenére, hogy előtte ott már többen megégették magukat), nem valószínű, hogy a legnagyobb arc kifogást emelne a kínai beszerzés ellen.