-
Sándorné Szatmári: @szigetva: Bocs, de általánosságban beszélek a nyilvánosság kérdéséről, amit az említett e...2025. 03. 14, 09:37 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Ugyan nem tudom miről beszélsz, de ha nem vagy képes összerakni, hogy ...2025. 03. 12, 17:14 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: Most én is kijelentem, hogy ezután csak az engedélyemmel idézhetik forrásként amit ide az ...2025. 03. 12, 16:37 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: @cikk "Aki bővebben kíváncsi a kísérletekre, és további hasonlóságokra és különbségekre vá...2025. 03. 12, 16:20 A kutyára vagy csimpánzra hasonlítunk...
-
Sándorné Szatmári: @bm: Az említett Koko majom bírta nyilvánvalóan azokat a képességeket, amelyekről a majom ...2025. 03. 12, 16:01 Áttörés: beszélő majmok
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.

Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
Megdöbbentő mennyiségű becsapós e-mail születik nap, mint nap. Egy angol biztonsági cég szerint jobban tennénk, ha óvatosabban bánnánk adatainkkal.
Egy bankkártya-biztonságra szakosodott cég kimutatása szerint a tavalyi évben óránként 420 ezer becsapós e-mailt küldtek az Egyesült Királyságban – írja a shopsafe.co.uk. A CPP beszámolója elbizonytalaníthatja azokat a felhasználókat, akik eddig bíztak abban, hogy adataik biztonságban maradnak online vásárlásaik során. Csak az elmúlt 12 hónapban 3,7 milliárd phising-támadást intéztek szigetországi felhasználók ellen, ez pedig a rászedetteknek átlagosan 285 fontjába (közel százezer forint) került.
A 2007 megkérdezett szigetországi felhasználó 55 százaléka nyilatkozott úgy, hogy kaptak már olyan banki üzenetet, ami teljesen legitimnek tűnt – ez tűnik a leggyakoribb csalástípusnak. A másik divatos műfaj a „lottónyereményről”, nyereménysorsolásról tájékoztató e-maileké volt.
A CPP megállapítása szerint a közösségi oldalak népszerűségével a felhasználók sebezhetősége is növekszik. A megkérdezettek egyötöde számolt be ugyanis arról, hogy kaptak már hamisnak bizonyuló Facebook-üzenetet „családtagtól” vagy „baráttól”.
A CPP csalásokra szakosodott szakértője, Nicole Sanders elmondta, hogy naponta bukkannak fel újabb és újabb módszerek, a vásárlók pedig időnként annyira könnyelműen bánnak adataikkal, hogy könnyen áldozatul eshetnek.
A cég szerint a felhasználóknak fontos lenne betartaniuk néhány alapvető játékszabályt: például érdemes meggyőződniük arról, hogy amikor online vásárlásaik során bankkártya- adataik megadására készülnek, az oldal webcímében minden esetben jelen legyen a „https” karaktersorozat. Érdemes olyan biztonsági megoldásokat is használni az elektronikus levelezésben, ami szűri a phising és spam leveleket.
Fontos azt is átgondolni, hogy az egyes lapokon kért információk valóban szükségesek-e egy adott tranzakcióhoz – a bűnözőknek ugyanis időnként meglepően kevés személyes információ is elegendő ahhoz, hogy a felhasználó személyi adataival visszaélve bűncselekményeket kövessenek el.