-
Sándorné Szatmári: @nasspolya: (Hátha ennyi idő után még elolvasod..) -29-ben ezt írtad: ".... mi a pontos kü...2024. 11. 23, 12:47 A nyitás tárgya
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kétségtelen, hogy majd ha tudunk valamit a jelenleg ismertnél korábbi ...2024. 11. 22, 14:33 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @szigetva: 14 "..az állítólagos "ősnyelvről" azért könnyű bármit (és annak az ellenkezőjét...2024. 11. 22, 14:17 Szótekerészeti agybukfenc
-
szigetva: @Sándorné Szatmári: Kérlek, fejezd be a hülyeséget. Egyszer-kétszer talán vicces, de most ...2024. 11. 13, 12:05 Szótekerészeti agybukfenc
-
Sándorné Szatmári: @Sándorné Szatmári: 12 kiegészítés: -A mai angolban a "kulcs" szó időben csak oda helyezhe...2024. 11. 13, 11:33 Szótekerészeti agybukfenc
Kálmán László nyelvész, a nyest szerkesztőségének alapembere, a hazai nyelvtudomány és nyelvi ismeretterjesztés legendás alakjának rovata volt ez.
- Elhunyt Kálmán László, a Nyelvész, aki megmondja
- Így műveld a nyelvedet
- Utoljára a bicigliről
- Start nyelvstratégia!
- Változás és „igénytelenség”
Kálmán László korábbi cikkeit itt találja.
Ha legutóbb kimaradt, most itt az új lehetőség!
Ha ma csak egyetlen nyelvészeti kísérletben vesz részt, mindenképp ez legyen az!
Finnugor nyelvrokonság: hazugság
A határozott névelő, ami azt jelenti, hogy ‘te’
Az oroszok már a fejünkön vannak!
A felhasználók kínai nyelvű twitteres regisztrációján dolgoznak a közösségi portál alkotói, jóllehet a mikroblog-szolgáltatás továbbra sem érhető el Kínából.
Jack Dorsey, a Twitter társalapítója Aj Vej-vej (Ai Weiwei) kínai avantgárd művész twitteres kérdésére válaszolva mondta, hogy dolgoznak a mikroblog kínai változatán, törekvéseiket viszont személyzeti és technikai korlátok hátráltatják.
Aj azt akarja elérni, hogy azok a kínaiak, akiknek sikerül megkerülniük a nagy kínai tűzfalat, anyanyelvükön használhassák a népszerű szolgáltatást.
A kínai művész többek között a cenzúra elleni harc eszközeként használja a Twittert. Legutóbb például a Zöld Gát (Green Dam) elnevezésű kínai fejlesztésű internetszűrő kötelezővé tétele ellen emelte fel a hangját. A nemzetközi felháborodást kiváltó szoftverről szóló jogszabályt végül egy nappal a hatálybalépés előtt visszavonták.
A 2006-ban létrehozott, legfeljebb 140 karakteres üzenetek továbbítására kitalált Twitter tavaly júniusban az iráni választások után került a média figyelmének középpontjába.
A csevegőoldal népszerűségének oka, hogy más közösségi portálokkal ellentétben a felhasználók által küldött üzeneteket alapértelmezésben az író jóváhagyása nélkül mindenki láthatja, aki az adott csevegésre feliratkozott.
Az üzenetek méretét az SMS-ekhez igazították, így a bejegyzések telefonról, illetve telefonra is küldhetők, a szolgáltatás ezen része azonban telefontársaságoktól függően már pénzbe kerül.